.

Blog > Komentarze do wpisu

Książkowo....


 Jakiś czas temu wydawnictwo oraz księgarnia w jednym Absolutnie Fantastycznie postanowiła zrobić mi niespodziankę i wysłać kilka książek do przeczytania. Według mnie to miło z ich strony - nie spodziewałam się takiego gestu. Książki, które miałam otrzymać były tajemnicą. Zaczęłam zastanawiać się, czy warto i czy powinnam je recenzować. Wszakże z książkami niespodziankami bywa różnie - nie zawsze wpasowują się w gust każdego czytelnika. Jednak z szacunku do wydawnictwa, postanowiłam coś o nich napisać. Warto mówić o różnych książkach - zawsze ktoś może się nimi zainteresować ;)
Jolanta Szwed - Anielskie rozmowy nocą

"Aniołowie mają zwyczaj spotykać się, by opowiadać sobie o swoich podopiecznych, ich klęskach i zwycięstwach. To one mają informację z pierwszej ręki, bo zawsze są najbliżej tego, co się dzieję, są tuż obok. Czasem nawet czujemy ich obecność, delikatny dotyk na ramieniu. Choć rzadko możemy je zobaczyć na własne oczy, a niekiedy po prostu nie wiemy, że spotkaliśmy anioła (...)"

Każdy z nas ma swojego Anioła Stróża. Nie widzimy Ich, ale Oni nieustannie  czuwają nad nami, dbając o nasze zdrowo, życie oraz zdrowie. Książka to zbiór siedmiu króciutkich opowiadań, osadzonych we współczesnych polskich realiach (w kraju i na emigracji), których narratorami są nasi Niebiescy ochroniarze a bohaterami Ich podopieczni. To Oni opowiadają historie o malutkiej Basi, która uległa groźnemu wypadkowi, niesfornej Emilce, muszącej zmierzyć się z ogromną stratą, zapracowanej Julii, która odnajduje sens swojego życia, Ewie, którą czekała w życiu duża zmiana i innych...

Tak jak wspomniałam wyżej opowiadania są króciutkie, przy czym napisane lekkim językiem. Czyta się je na prawdę bardzo szybko - do pochłonięcia w godzinkę lub dwie. Jednak to nie tylko lekki styl ma wpływ na taki a nie inny odbiór tej książki.
 Jej sekret tkwi również w tym, że każdy z nas może utożsamić się z bohaterami opowiedzianych historii - taką Basią, Ewą, Emilką, czy Elą może być każdy z nas. Przedstawione są w niej życiowe sytuacje - to co spotkało bohaterki mogło, może i mogłoby spotkać nas samych. Wszystkie pokazują to, że nie wolno się poddawać i tracić nadziei - choćby się waliło i paliło, zawsze trzeba mieć w sobie nadzieję i wierzyć, bo los w każdej chwili może się do nas uśmiechnąć a sprawy przybrać całkiem inny obrót. Ponadto jej treść przybliża nam obraz naszych "niebiańskich opiekunów" i pokazuje, że chociaż tego nie widzimy zawsze Ktoś czuwa nad nami.
Z szeroko otwartymi oczami - Brian "Head" Welch

"Z szeroko otwartymi oczami" to druga książka autorstwa Heada (gitarzysty Korn i lidera Love and Death) o którym nigdy wcześniej nie słyszałam. Jest swego rodzaju zwierzeniem muzyka, jego osobistymi zapiskami przede wszystkim o tym jak wielkim zaufaniem darzy Boga. To Stwórcy i Jezusowi powierza swoje problemy, troski i zmartwienia - to im pozwala przejąć stery nad swoim życiem...

 Brain był gitarzystą metalowej grupy Korn, zajmował się kręceniem filmów pornograficznych wraz ze swoja żoną, nadużywał alkoholu, narkotyków i innych używek. Po latach w trosce o dobro swojej córki Jenny, postanowił zmienić swoje życie. Kiedy odnalazł Jezusa nawrócił się i postanowił przyjąć chrzest. Mimo iż odszedł z zespołu nie chciał rezygnować z muzyki - postanowił swoją muzyką przekazać, iż na świecie jest coś więcej, niż tylko agresja... postanowił śpiewać na chwałę Boga, któremu zawdzięcza powrót na właściwą ścieżkę. Mimo iż w życiu spotykało go wiele problemów, co rusz musiał pokonywać coraz to nowe przeszkody i stawiać czoło kolejnym wyzwaniom, nigdy nie przestawał wierzyć i wątpić w dobroć i łaskę Stwórcy. Dlaczego?
" (...) wiedziałem, że przyjdzie i przyniesie nieopisaną radość z mojego bólu. Niezależnie od tego, czy zajęło Jemu to rok, dwa lub wiele lat, wiedziałem, że przyjdzie po mnie i Jenneę, i w jakiś sposób odwróci każdą niesprawiedliwość, z jaką walczyliśmy, i przyniesie z tego trwałe szczęście. Miałem rację."
Remigiusz Koczy - Stworól, czyli historia niemal prawdziwa

"Gdzieś bardzo daleko istnieje królestwo – miasto, którego poddani uważają, że jest jedynym królestwem na całej ziemi. Jego król to władca despotyczny. Poddanych trzyma pod mocnym jarzmem swej hegemonii, nie tolerując najmniejszych oznak nieposłuszeństwa.
 Pośród obywateli miasta znajduje się jednak grupka dzieci, która w tajemnicy wymyka się poza wysokie mury w poszukiwaniu wolności i przygody. Tam więc, na niewielkim wzgórku spotyka ich przygoda, jakiej się nie spodziewali. Wprost z nieba, niemal na ich głowy, spada cudaczny lotnik – cudzoziemiec. Ów przedziwny w każdym calu człowiek, którego dzieci nazywają Stworólem, po kilku chwilach poznaje ich język i oznajmia rzecz niebywałą: za morzem istnieje inne, Prawdziwe Królestwo, jest inny, Prawdziwy Król. Ma na to dowody – niezrozumiałe słowa, obcy ubiór i coś wyjątkowego: Listy Prawdziwego Króla."
żródło opisu

 Mniej więcej tak prezentuje się fabuła książki. Jest to historia króla pewnego królestwa, którego pragnieniem jest bycie postrzeganym jako ideał mądrości, piękna i bogactwa. Poznajemy jego historię.
 Na okładce możemy przeczytać "Powieść dla dzieci" - rzeczywiście zarówno język powieści jak fabuła są proste, bez udziwnień i zbędnych opisów, które tylko by utrudniały lekturę w rezultacie czyta się ją bardzo szybko (poradziłam sobie w jakieś dwie godzinki). W moim odczuciu książka mimo iż zaliczana jest do fantastyki, typowo fantastyczna nie jest.

 W jej treści i przeżyciach bohaterów, można doszukać się kilka prawd, które są bez przerwy są aktualne. Pokazuje również jak jeden człowiek potrafi omotać ludzi i sprawić, że są oni zapatrzeni w niego jak w obrazek, nie dostrzegając tego co dzieje się w okół. Tego, że dzieje się źle, ich szczęście jest złudne, oni w rzeczywistości są nieszczęśliwi a dla ich "idola" nie liczy się nic innego oprócz własnego "ja". Mówi również o tym aby wierzyć, nawet jeśli coś wydaje się być niemożliwe.Wierzyć mimo iż czasem się wątpi.

"Każdy człowiek potrzebuje światła, by mógł normalnie żyć. Owocem światłości jest wszelka dobroć, sprawiedliwość i prawda. Jeśli ktoś kocha cień i ciemność, to wystawia sobie tym świadectwo, że jego uczynki są złe i będzie się bał ich ujawnienia. Będzie bał się światła"

"Bez wiary nic się nie da zrobić".

Na końcu taka moja refleksja. W trakcie lektury miałam nieoparte wrażenie jakby autor inspirował się Biblią: Dobra Nowina, drzewo figowe, Królestwo w których jest Pan, których chce dać wszystkim nowe życie, wszystkich kocha i miłuje, światłość, mrok itp. a nawet cytaty z Biblii (Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził
w ciemności, ale będzie miał Światłość Żywota” - w niektórych wydaniach Biblii jest "będzie miał Światłość Żywota" - J 8,12).
Kiedy przeczytałam informacje o autorze powieści, wiedziałam skąd ten zabieg.
Tak prezentuje się jeden ze stosików książkowych, które ostatnio miałam okazję przeczytać. Z trzech pokazywanych tutaj pozycji najbardziej spodobała mi się ta pierwsza. Może nie jest to wybitna lektura, ale kiedy ją czytałam na mojej twarzy nie jednokrotnie pojawił się uśmiech a w sercu zrobiło jakoś tak ciepło i przyjemnie. Wiem, że jest w niej coś z fantastyki, ale poczułam, że bije od niej lekkie ciepło. Chyba wiem dlaczego... ^_^

czwartek, 02 listopada 2017, ervisha
Tagi: książki
Komentarze
Gość: Abc, 89.163.130.*
2017/11/02 09:51:58
Ksiązka o aniołach wydaje się ciekawa :)
-
Gość: Ania, *.ip-167-114-118.net
2017/11/02 10:06:29
Nie znam
-
Gość: Iza, *.zalmos.net
2017/11/02 10:12:13
Chyba przeczytam tę o aniołach :)
-
2017/11/02 10:20:15
Z szeroko otwartymi oczami - ciekawy tytuł
-
Gość: Ewa, 62.212.73.*
2017/11/02 10:24:01
Nie czytam takich książek
-
Gość: Ivie, 198.50.152.*
2017/11/02 10:38:25
Dużo czytasz? :)
-
2017/11/02 10:38:46
Abc ,Jest przyjemna :)
-
2017/11/02 10:39:08
AniuMasz ochotę aby je poznać?
-
2017/11/02 10:41:09
Izo Mam prośbę... po skończonej lekturze napisz, co o niej sądzisz :)
-
2017/11/02 10:41:35
czerwonafilizanka , Na tyle aby sięgnąć po tę książkę? :)
-
2017/11/02 10:44:50
Ewo, Po jakie książki sięgasz najczęściej? ;)
-
2017/11/02 10:45:19
Ivie,Sporo.. nawet bardzo i od od kiedy sięgam pamięcią :)
-
Gość: Ola, 82.223.17.*
2017/11/02 11:05:37
Jest film "Anielskie rozmowy". Oglądałaś? :)
-
Gość: Martyna, 51.254.104.*
2017/11/02 11:30:28
Czytałam "Anielskie rozmowy nocą", jednak już nie pamiętam jej treści. Chyba do niej wrócę, tylko sprawdzę, czy jest w mojej bibliotece :)
-
2017/11/02 12:01:33
No to mnie zachęciłaś do przeczytania, zwłaszcza tej pierwszej. Drugą też z ciekawości bym "przekartkowała"/przeczytała.
-
2017/11/02 12:07:27
Olu,Dzisiaj dowiedziałam się o tym filmie. Z książką nie ma on nic wspólnego a tytuł jest podobny, jednak nie taki sam ;) Nie oglądałam go i na razie nie mam w planach aby go obejrzeć :)
-
2017/11/02 12:11:20
Agnieszko Warto wracać do niektórych książek, zwłaszcza, kiedy się ich nie pamięta :) Jestem ciekawa, czy Ci się spodoba ;)
-
2017/11/02 12:15:59
Przyznam, że bardzo ciekawe książki otrzymałaś. Pierwsze dwie z wielką chęcią bym przeczytała. Swoją drogą nie wiedziałam, że ten gitarzysta Korn wiódł takie życie. Niesamowite, że się nawrócił :) Pozdrawiam :)
-
2017/11/02 12:26:16
Ewo, Miło mi, że udało mi się Ciebie zainteresować. To po raz pierwszy? ^_^ Pierwsza książka z listy zainteresowała mnie już samym tytułem - pomysł na nią uważam za bardzo ciekawy. Jestem ciekawa, czy przypadłaby Ci do gustu :)
-
2017/11/02 12:35:11
Domowe Potrawy, Nie można zaprzeczyć a wydawnictwo w swojej ofercie posiada więcej takich pozycji. Według mnie warto zajrzeć do nich na stronę i przejrzeć :) Gdyby nie ta książka najprawdopodobniej nie usłyszałabym o tym wykonawcy. Postanowił zmienić swoje życie przede wszystkim w trosce o dobro córki i nawet przez chwilę tego nie pożałował - dostrzegł prawdziwą istotę życia i nauczył się w pełni nim cieszyć (tę historię poznajemy w książce "Zbaw mnie ode mnie samego").
Życzę miłego dnia :)
-
2017/11/02 13:54:59
fajne książki w sumie
-
2017/11/02 15:12:20
Fajna niespodzianka, lubię dostawać książki, nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie do końca mnie interesują :)
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/11/02 15:53:25
Dziękuję za pomoc, lubię czytać i na pewno sięgnę po którąś :)
-
2017/11/02 16:30:49
edi , Zajrzyj do nich. Może któraś bardziej Ciebie zainteresuje :)
-
2017/11/02 16:33:52
Magdo, Masz rację, że takie niespodzianki są bardzo miłe a co do pierwszego rzutu okiem... pozory mogą mylić (z pewnością sama o tym się przekonałaś ^_^)
-
2017/11/02 16:35:25
hmm no spoko :)
-
2017/11/02 16:35:36
Anonimie Nie wiem o jakiej pomocy mówisz, ale nie ma za co. Cieszę się, że mogłam pomóc :)
-
2017/11/02 17:15:11
edi , Napisz potem jak wrażenia :)
-
2017/11/02 18:28:52
Żadnej z tych książek niestety nie znam.
Chciałabym mieć jeszcze więcej czasu na czytanie, ale i tak wygospodarowuję go więcej niż powinnam ;)
Póki co dzielę lektury między tymi "uczelnianymi" i tymi dla czystej przyjemności.
Pozdrawiam :)
-
2017/11/02 18:53:40
Megly ,Według mnie powinnaś być z siebie dumna. Jak sama piszesz masz mało tego czasu, ale mimo tego potrafisz wszystko rozplanować tak, aby wystarczyło Ci go również na czytanie. Nie jednej osobie brakuje tej umiejętności. Brawo :)
-
2017/11/02 21:08:09
Nie znam ich, ale książka o Aniołach wydaje się bardzo interesująca :)
-
2017/11/02 23:14:02
Trochę nie moje klimaty ;)
-
2017/11/03 02:52:30
Ale dawno mnie tu nie było, muszę ponadrabiać posty, już widzę, że sporo mnie ominęło. Tych książek nie znam, ale wydają się być warte uwagi. :)
W wolnej chwili zapraszam do mnie: smilingshrimp.blogspot.com
-
2017/11/03 06:13:58
Aniu ,Dobrze Ci się wydaje :) Warto zajrzeć i przeczytać - jest króciutka, czysta się szybko, więc nie zajmie dużo czasu :)
-
2017/11/03 06:14:18
Marto , Domyślam się :)
-
2017/11/03 06:20:34
Smiling shrimp,Rzeczywiście dawno nie widziałam Ciebie w blogosferze a przede wszystkim na Twoim blogu. Cieszę się, że już wróciłaś :) Zdążysz nadrobić wszystkie zaległości :)
Zaciekawiły Ciebie te książki? :)
-
2017/11/03 10:04:28
Wow, nie miałam żadnego pojęcia o historii gitarzysty z Korna, zaskoczyłam się :O A lubię ten zespół :)
-
Gość: , *.toya.net.pl
2017/11/03 10:14:09
nie znam tegoż dzieła;)
-
2017/11/03 10:14:42
Ciekawe propozycje, w sam raz na jesienne długie wieczory...
pozdrawiam serdecznie:)
-
2017/11/03 10:25:23
Lazurowasztuka , Może w takim razie sięgniesz po tę książkę i wcześniejszą? :)
Ja dzięki niej usłyszałam o tym zespole i jego wokaliście:)
-
2017/11/03 10:25:45
Kathy Leonia Którego? ;)
-
2017/11/03 10:26:34
Agnieszko , Lubisz czytać jesiennymi wieczorami? :)
-
Gość: Martyna, 51.254.104.*
2017/11/03 10:32:22
Nie słyszałam o tych książkach
-
2017/11/03 10:34:33
Martyno , Teraz już usłyszałaś :)
-
2017/11/03 10:34:40
Obiecałam sobie nie kupować książek dopóki nie przeczytam wszystkich które mam, a znajomi na urodziny dokupili mi 6 xD Także raczej nie w najbliższej przyszłości :)
-
2017/11/03 10:44:04
Lazurowasztuka Nie mówiłam o kupowaniu - zawsze książkę można wypożyczyć z biblioteki (o ile taka tam jest) :)
Zdradzisz kilka tytułów, które dostałaś? :)
-
2017/11/03 11:17:45
Co nie zmienia faktu, że wolę przeczytać w pierwszej kolejności to co mam u siebie ;)
Głównie książki T. Pratchetta
-
2017/11/03 11:18:35
;)
-
2017/11/03 11:22:08
Lazurowasztuka, Rozumiem :) Też tak bym wolała ;)
Lubisz? :)
-
2017/11/03 11:22:43
Marto, Miłego dnia ;)
-
2017/11/03 12:42:17
ciekawe książki, fajna niespodzianka :)
-
Gość: marcepanowy kącik, *.adsl.inetia.pl
2017/11/03 15:14:38
Lubię czytać, otrzymałaś fantastyczny prezent :)
-
2017/11/03 16:29:32
Magdaleno, Bardzo przyjemna niespodzianka ;)
-
2017/11/03 16:30:54
marcepanowykacik , Jakie książki lubisz czytać najbardziej? :)
Prezent bardzo miły :)
-
Gość: Natalia20041989, *.adsl.inetia.pl
2017/11/03 17:39:17
O aniołach super
-
2017/11/03 17:46:17
takie prezenty to ja rozumiem <3 uwielbiam czytać! :D ps polecam zanim zasnę :D czytałam ostatnio :D genialne!
-
2017/11/03 17:48:26
ta ostatnia mnie zaciekawiła
-
2017/11/03 18:17:41
Natalio Jest przyjemna i ciepła ;)
-
2017/11/03 18:18:36
domka Ten tytuł obił mi się o uszy... oglądałam film, ale książki nie czytałam. Dziękuję za polecenie :)
-
2017/11/03 18:18:54
: hanhan94 , Masz ochotę przeczytać? :)
-
2017/11/03 19:50:14
Nie słyszałam o tych książkach :) Po opisie również najbardziej zaciekawiła mnie pierwsza lektura i to pewnie po nią sięgnęłabym najpierw :)
-
2017/11/03 20:58:33
Nie znam żadnej z tych książek, ale z Twoich recenzji widzę, że są ciekawe :)
-
2017/11/03 22:05:59
Lonna , Ja o książkach dowiedziałam się dzięki tej niespodziance :)
Lubisz książki podobne do tej pierwszej? :)
-
2017/11/03 22:06:51
Agnieszko Która z nich wydaje Ci się najciekawsza? :)
-
2017/11/04 09:52:14
Dziękuję i wzajemnie :)
-
2017/11/04 10:28:11
ciekawe propozycje, książki to idealne zajęcie na długie zimne wieczory :)
-
2017/11/04 10:59:50
Marto , Ja również dziękuję :)
I jak? Na razie zapowiada się miło i spokojnie?;)
-
2017/11/04 11:10:59
green goodies, Dokładnie ;) Lubisz czytać? :)
-
2017/11/04 11:34:49
Na razie chodzę wkurzona ;P
-
2017/11/04 11:37:52
Marto , W sumie ja tak samo - przed chwilą ktoś nieco podniósł mi ciśnienie....
-
2017/11/04 11:40:19
Ja mam ciśnienie stałe. Stale chodzę z podniesionym ciśnieniem. Zbyt nerwowa jestem xD
A co się stało?
-
2017/11/04 11:44:18
Marto , Ja jestem z tych co mają niższe ciśnienie. Kiedyś byłam bardziej nerwowa, teraz znacznie mniej, ale czasem to na prawdę ciężko wytrzymać (zwłaszcza kiedyś ktoś wmawia Ci jakieś durnoty i sam zaczyna do Ciebie krzyczeć)
-
Gość: Marta, *.wolomin.net
2017/11/04 11:52:41
Mi to Kudłaty dba, żebym nie miała zbyt spokojnego życia...
-
2017/11/04 11:58:36
Marto Chodzi o niespodzianki, czy Jego "dziwny" tok myślenia jak wtedy z tym stanikiem? ;P
-
Gość: Marta, *.wolomin.net
2017/11/04 11:59:12
O to, że jest leniwy.
-
2017/11/04 12:07:05
Marto, Tak całkiem leniwy to On nie jest... przecież pomaga, napisał powieść a jak Go o coś poprosisz to zrobi to ;)
-
Gość: Marta, *.wolomin.net
2017/11/04 12:11:20
Niestety trochę inaczej to wygląda...
-
2017/11/04 12:13:37
Marto , W takim razie trzeba sprawę postawić mu jasno. Wstyd aby tak młody chłop śmierdział leniem
-
Gość: Marta, *.wolomin.net
2017/11/04 12:20:59
Ja już nie mam słów na niego... dwa dni był w robocie i teraz nadal śpi, bo jest zmęczony. Taaa. A ja całe dnie odpoczywam z dzieciakami.
-
2017/11/04 12:28:31
Marto , Ma prawo być zmęczony, ale nie można wiecznie spać. Poza tym jest też ojcem i powinien poczuwać się do odpowiedzialności. Dzieci wychowywać powinien również ojciec... moja mama miała podobnie, tylko Jej o tyle łatwiej było, że jak ja z młodszą siostrą robiłyśmy w pieluchy, to pomagało Jej nasze starsze rodzeństwo (uczyć się i pieluchy prać) ;/ Tylko współczuć. Trzeba poważnie pogadać i to gadać do skutku.
-
2017/11/04 13:18:29
Mam na oku "Z szeroko otwartymi oczami" ;)
-
2017/11/04 14:08:44
Kingo, Jest to książka, która spełnia Twój gust czytelniczy? :)
-
Gość: Marzena, *.dynamic.chello.pl
2017/11/04 16:56:27
Fajna taka niespodzianka :-) miłego czytania :-)
-
2017/11/04 17:47:24
Marzeno , Już przeczytane ;)
-
2017/11/04 18:13:55
Opis mi się bardzo spodobał :) Lubię książki (i filmy) o tym, ze poza naszym światem jest "coś więcej" ;)
-
2017/11/04 19:07:18
Lonna , Tego typu zagadnienia zawsze interesowały ludzi :)
-
2017/11/05 11:55:11
Właśnie ta pierwsza najbardziej zwróciła moją uwagę. Chętnie bym ją przeczytała.
-
2017/11/05 12:30:28
Królowa Karo, Mam nadzieję, że będziesz miała taką możliwość. Chętnie poznałabym Twoje zdanie o tej książce :)
-
2017/11/05 15:16:17
ciekawostki
-
2017/11/05 15:34:02
Kasiu , Książkowe :)
-
2017/11/05 19:50:11
Zawsze warto wyrażać swoją opinię, to co dla nas jest niekiedy wadą, dla innych może być zaletą i odwrotnie. Nawet jeśli wszyscy zachwycają się jakąś książką, to nie znaczy, że każdemu przypadnie do gustu. Jakiś czas temu mój domownik zachęcony opisem sięgnął po poczytną książkę, którą porzuciło po przeczytaniu 50 stron, bo w jego odczuciu była infantylna i banalna, co go drażniło i zniechęcało do lektury. Ja z kolei lubię bardzo surrealizm, a np. dla mojej koleżanki to zupełnie niezrozumiałe bzdury, zwyczajnie taki humor jest nie dla niej. Warto czasami zajrzeć do takich niespodzianek, bo nigdy nie wiadomo co nam się spodoba. Swoją drogą zazdroszczę Ci czasu na czytanie, ja w październiku wzbogaciłam się o 15 książek, a przeczytałam tylko dwie. Teraz muszę się zaopatrzyć w nowy regał ;)
-
2017/11/05 20:55:48
Celiak w podróży , Masz rację ;) Wielokrotnie przekonałam się, że wychwalana przez większość książka, film lub produkt spożywczy kompletnie nie wpasował się w moje upodobania. Jednak miło jest poznać opinie innych, samemu się przekonać o danej rzeczy a potem wymienić swoje spostrzeżenia. O ile rozmowa jest na poziomie i nikt nikogo nie obraża, można dojść do bardzo fajnych wniosków a nawet dowiedzieć się czegoś nowego :) Fajna jest ta różnorodność :)
Czasu na czytanie rzeczywiście mam sporo, ale z przyjemnością porobiłabym inne rzeczy, których niestety nie mam możliwości zrobić. Dwie książki z piętnastu to i tak bardzo dobry wynik jak na natłok obowiązków - według mnie możesz być z siebie zadowolona :) Zdradzisz kilka tytułów? :)
-
2017/11/06 08:13:16
Szeroko otwartymi oczami - tytuł mnie zainteresował :)
-
2017/11/06 09:00:09
Słone Słodkim Przeplatane, , A opis książki i to o czym jest? ;)
-
2017/11/06 09:01:12
kornelka Życzę miłego dnia :)
-
2017/11/07 21:55:42
Super niespodzianka! Wydają się fajne :)
-
2017/11/08 06:17:43
Magdaleno Warto do nich zajrzeć i przeczytać :)


Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z blogiem lub masz jakieś pytania pisz: szyszula@poczta.onet.pl

nazwa alternatywna
Vegespot.pl - Przepisy wegetariańskie
Durszlak.pl
Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów
Odszukaj.com - przepisy kulinarne
Top Blogi

Tu kupisz ksiażki tekst alternatywny