.

Blog > Komentarze do wpisu

Ocalić od zapomnienia. Dlaczego warto pisać pamiętniki, dzienniki i dlaczego warto notować cz I

  Pamiętam mój pierwszy pamiętnik. Mały notesik w twardej,dżinsowej okładce z czerwonym serduszkiem, który dostałam na 10-te urodziny. Nie pisałam w nim codziennie. Zapisywałam chwile, które uznałam za warte zapamiętania - te najważniejsze. Zapisałam go ale pewnego dnia w porywach złości zniszczyłam. Młodsza wścibska siostra, śmiechy, hihy.. sami rozumiecie. Kiedy ochłonęłam żałowałam i nadal żałuję - to w nim uwieczniłam takie chwile jak chociażby dzień w którym w naszym życiu pojawił się króliczek - Tuptuś. Przepadło.

  Tamta historia nie zniechęciła mnie do dalszego prowadzenia pamiętników. Od tamtego czasu zapisałam kilka zeszytów wypełnionych nie tylko moimi zapiskami, przemyśleniami i wspomnieniami ale również "bazgrołami", listami, cytatami, wklejkami, słowami o których wówczas czułam potrzebę pisania.
  Przelewałam na papier swoje wnętrze, obawy, pragnienia i marzenia..
  Pisałam o tym o czym nie chciałam lub nie miałam z kim porozmawiać. I nie był to żale na cały świat, rodziców i siostrę ale.... można powiedzieć moja dusza.

  Ostatnio miałam dużą przerwę w pisaniu. Nie czułam potrzeby by pisać. Wydawało mi się, że nie miałam o czym pisać. Nie miałam w czym pisać.

WEDŁUG MNIE NIE MOŻNA SIĘ ZMUSZAĆ DO PISANIA. TO MA PRZYCHODZI SAMO. SAMI MAMY Z CHĘCIĄ SIĘGAĆ PO ZESZYT I DŁUGOPIS.
PISANIE NA SIŁĘ NIE MA SENSU.

  Choć w przypadku zapisywania wdzięczności, warto trochę się do tego "zmusić", znaleźć jedną, dwie minutki aby przypomnieć sobie swój dzień i coś napisać. 

  Zawsze tak pisałam. Z przerwami. Dłuższymi lub krótszym,i ale uwiecznianie wspomnień i myśli towarzyszy mi od dawna. Najprawdopodobniej zawsze tak będzie, chociaż nie wiem z jaką częstotliwością notowania.
  I ostatnio przez myśl przeszła mi refleksja, że chciałabym aby taki pamiętnik/dziennik prowadziła moja Mama - nie tylko w młodości ale kiedy była ze mną w ciąży. Przeczytać co wówczas czuła, myślała, jaka była...
  Chciałabym aby taki pamiętnik prowadziła moja Babcia lub Dziadek. By przenieść się w czasie. Przeczytać jak wyglądało ich życie podążać po przez nie razem z Nimi. By mieć po nich namacalną pamiątkę. Ich cząstkę.
zdjęcie
  Dzisiaj z własnego punktu widzenia i doświadczenia chciałabym opowiedzieć dlaczego warto pisać pamiętniki/dzienniki. Być może to zachęci Was do prowadzenia własnych zapisków.

UWIECZNIENIE WSPOMNIEŃ
  Zacznę od tego, że pisząc "pamiętnik" nie mam na myśli zeszytu w którym nastolatki zapisują swoje wyznania miłosne, obelgi rzucane w stronę znienawidzonych koleżanek z klasy,  to w co się ubrały na pierwszą randkę lub narzekają na to jaka są nieszczęśliwa w miłości i życiu.
  Nie myślę też o pamiętniku do którego nasi znajomi mogą wpisywać rymowane wierszyki "ku pamięci".
  Przez "pamiętnik" rozumiem "coś" osobistego i prywatnego co umożliwia zapamiętywanie ważnych momentów w naszym życiu, marzeń, celów a także przechowywanie naszych wspomnień.
  Bo pamięć ludzka jest zawodna - umyka nam wiele cudownych chwil. Nie byłoby przyjemnie kiedyś otworzyć takie zeszyt i przeczytać czego doświadczyliśmy, co widzieliśmy, jakich ludzi poznaliśmy i czego nauczyliśmy się w ciągu tych wszystkich lat?
  Nie byłoby przyjemnie powspominać?

UPORZĄDKOWANIE MYŚLI
  Mieliście tak, że w głowie nagromadziło się Wam sporo pomysłów, myśli, słów... panuje w niej chaos. Takie pisanie pozwala je wszystkie uporządkować i posegregować. Można do nich wrócić i spojrzeć jeszcze raz z innej perspektywy. Czasem skłania do szukania i nazwania swoich emocji - niekiedy pozbycia się tych złych i negatywnych.

MOŻLIWOŚĆ LEPSZEGO POZNANIA SAMEGO SIEBIE
  Przenoszenie swoich myśli na papier pomaga w lepszym poznaniu samych siebie, zrozumieniu siebie jak i innych. Czytając nasze wspomnienia dostrzegamy to jak się zmienialiśmy przez te wszystkie lata.
Jak zmieniało się nasze postrzeganie świata, charakter, niekiedy zachowanie. Możemy dostrzec czy podążaliśmy w dobrym kierunku - ścieżką, którą kiedyś sobie wyznaczyliśmy. Czy zrealizowaliśmy nasze plany, marzenia. Ile brakuje nam aby być szczęśliwym.
  Kto wie może dzięki temu znajdziemy wady, nad którymi zechcemy popracować?
Może nauczymy cieszyć się nawet z najmniejszych rzeczy?

ROZWIJA
  Ten punkt jest ściśle związany z poprzednim. Śledząc nasze zapiski widzimy jak się zmienialiśmy, nad czym być może powinniśmy lub musimy popracować. Dostrzegamy jakie sytuacje w naszym życiu miały na nas wpływ i jaki to był wpływ. Pozytywny? A może wręcz przeciwnie.
  Dodatkowo poszerza nasze słownictwo i "polepsza" wymowę. To tak jak z czytaniem - nieświadomie zaczynamy używać większej ilości słów, budować zdania... rozwija się również nasze wnętrze - staje się bogatsze.
 zdjęcie
UCZY
  Pisanie pozwala zobaczyć jak dużo się nauczyliśmy a także przeanalizować co zrobiłam dobrze i jak możemy nad tym jeszcze popracować.

POZWALA CIESZYĆ SIĘ DROBNYMI CHWILAMI
  Czytając o tym jak się rozwijaliśmy na przestrzeni lat. O naszych wzlotach i upadkach, radościach oraz smutkach, zaczynamy doceniać to co mieliśmy a utraciliśmy a także to co mamy obecnie. Z czasem doceniamy piękno w drobnych rzeczach, które na pierwszy rzut oka są niezauważalne i mogą wydać się mało istotne. Zaczynamy cieszyć się drobnymi chwilami, celebrować je. Tutaj bardzo pomaga codzienne zapisywanie wdzięczności o czym pisałam tutaj

Dzisiaj to na tyle. Mam nadzieję, że Was nie zanudziłam a post wzbudził ciekawość i zainteresowanie. Przyszykowany mam jeszcze jeden wpis. Moje rady odnośnie prowadzenia pamiętników i notatek - jak to robić. Wskazówki oparłam na własnych doświadczeniach z pisaniem.
Przyszykowany mam również wpis odnośnie samych notesów, które aktualnie używam i z których bardzo jestem zadowolona. Napiszcie, czy chcecie aby takie wpisy pojawiły się na blogu :)

sobota, 14 lipca 2018, ervisha
Tagi: pamiętnik
Komentarze
Gość: , 206.189.25.*
2018/07/14 08:55:17
Ładny notes
-
2018/07/14 08:56:18
Ten w kwiaty? Dziękuję. Również bardzo mi się podoba ;)
-
Gość: Ewa, 37.48.125.*
2018/07/14 09:00:01
Prowadzę pamiętnik, chociaż trudno tak to nazwać. To takie luźne zapiski, które traktuję jako uporządkowanie myśli.
-
Gość: Iza, *.zalmos.net
2018/07/14 09:15:03
Kiedyś próbowałam pisać pamiętnik, ale nie wyszło
-
Gość: Agnieszka, *.rev.poneytelecom.eu
2018/07/14 09:35:44
Bardzo miło czyta się takie wspomnieniowe posty. :)
-
2018/07/14 10:08:28
Ewo Rzeczywiście pisanie pomaga i pozwala uporządkować to co kłębi się w naszej głowie ;)
-
2018/07/14 10:10:46
Izo Zaczęłaś i potem nie kontynuowałaś? Zapał minął?
Nic na siłę. Niektórzy takie zapiski prowadzą kilka razy w miesiacu ;)
-
2018/07/14 10:10:59
Agnieszko ,Miło mi :)
-
2018/07/14 10:13:17
Ja nigdy nie prowadziłam typowego pamiętnika, miałam pamiętniczek w którym wpisywali się inni, ale się rozsypał ze starości :D traktuję swojego bloga jak pamiętnik, chodź to nie jest wieczne, blogger może kiedyś zniknąć :)
Pozdrawiam cieplutko myszko :*
-
Gość: Iga, *.ip-158-69-248.net
2018/07/14 10:27:56
Rytuał wyboru zeszytu... skad ja to znam xD
-
2018/07/14 10:35:29
Ayuna, , Również miałam taki pamiętniczek z którego koleżanki wyrywały dla siebie kartki (były kolorowe i zapachowe) w wyniku czego znacznie on uszczuplał ;/ ale nadal go posiadam... pamiątka, chociaż mam wrażenie, ze te wpisy nie były szczere...
Mam świadomosć tego, ze obecnie coraz wiecej osób traktuje blog jako pamiętnik, ale ja nie mogłabym tak całkowicie otworzyć się przed wszystkimi. Wiem, że blog można zablokować aby nie był widoczny, ale to jednak nie to samo co papier, długopis, slowo pisane... :)
Dziękuję za tak miłe pozdrowienia. Wzajemnie. Dużo ciepła i słoneczka <3
PS Skąd ta myszka? :D
-
2018/07/14 10:36:03
Igo ,Zeszyt na pamietnik nie może być pierwszym lepszym :)
-
2018/07/14 10:52:05
Też miałyśmy kiedyś chęć taki pamiętnik prowadzić ale jak to za dzieciaka bywa, szybko się to znudziło ;)
-
2018/07/14 10:58:54
Otworzenie się przed innymi wbrew pozorom nie jest takie trudne, na blogu nie piszę o wyjątkowych, intymnych i bardzo prywatnych sprawach. Te mam tylko w głowie. Blog-pamiętnik ma wiele plusów :)
p.s. jaka myszka? :D
-
2018/07/14 11:06:23
Candy Pandas NIe czułyście potrzeby pisania :)
-
2018/07/14 11:08:33
Ayunia ,A to taki pamiętnik masz na myśli... taki blog-pamiętnik traktuje w innych kategoriach. Sama czasem napiszę tutaj coś od siebie, ale pamiętnikiem raczej bym tego nie nazwała... nie doslownie :) A pamięć ludzka jest zawodna - wiele z niej umyka. Ale zmuszać nikogo do pisania nie będę - nie miałam i nie mam tego na celu. To trzeba czuć :)
PS Ta z Twoich pozdrowień :)
-
2018/07/14 11:23:41
ahaaa :D myszką pozdrawiam wszystkie kobiety :) to taki mój skrót zamiast imienia na przykład :D
-
Gość: Ania, 192.95.4.*
2018/07/14 11:44:19
Miło jest po latach zobaczyć, jak nasz tok rozumowania i postrzegania świata się zmieniał :)
-
2018/07/14 11:44:27
Jak byłam nastolatką pisałam pamiętnik. Czasami wracam do tych zapisków. Myślę, że to świetny sposób na zachowanie cennych przeżyć i przemyśleń. Może kiedyś wrócę do pisania?
-
2018/07/14 11:52:03
Pisałaś, że nie widzisz swoich komentarzy u mnie. Jak klikasz "komentarze" to na samym końcu jak już komentarze się rozwiną, pod tym polem gdzie pisze się komentarz jest napis "wczytaj więcej" i trzeba go kliknąć żeby zobaczyć dalsze :D bo na blogerze chyba maksymalnie wyświetla się 200komentarzy a reszta jest tak schowana, ale to nie ja to zrobiłam, to bloger sam tak wymyślił :D
-
Gość: Ivie, 198.50.152.*
2018/07/14 11:58:26
Pamiętnik to takie to rozliczanie się z samym sobą.;)
-
2018/07/14 11:59:35
Aniu Jak najbardziej i nie tylko :)
-
2018/07/14 12:00:27
Futka Zdecydowanie warto... miło wrócić do tych wspomnień, zapisków... I powiesz. Nie chciałabyś aby taki pamiętnik prowadziła Twoja Babcia lub Mama? ;)
-
2018/07/14 12:01:07
Ayuna ,Dziękuję za wyjaśnienie. Muszę zobaczyć, czy u mnie na komputerze zadziała ;)
-
2018/07/14 12:03:21
Ivie Tak też można powiedzieć :)
-
2018/07/14 12:10:15
Nigdy nie prowadziłam dziennika, ale zdarzało mi się notować kilka dni, ostatni raz podczas kursu na prawo jazdy, aby mieć pamiątkę. Uwielbiam jednak pisać, notować różne rzeczy, pomysły, myśli. Właściwie blog jest trochę takim właśnie pamiętnikiem. Zapisem myśli, poglądów, przeżyć. Za jakiś będę mogła zajrzeć w starsze wpisy i zobaczyć jak się zmieniłam.
-
2018/07/14 12:13:41
alex subiektywnie, Przyjemnie wrócić do tych zapisków, powspominać i zobaczyć jak człowiek się zmieniał i zmieniał się jego światopogląd i nie tylko :)
-
2018/07/14 12:15:12
Ayuna Miłe jest te Twoje pozdrowienie :)
-
2018/07/14 12:50:55
Dziękuję, zawsze trzeba być miłym dla ludzi a każdy bloger to dla mnie przyjaciel <3
-
2018/07/14 12:51:25
Zawsze uwielbiałam prowadzić dzienniki/pamiętniki, wiecznie zapisywałam coś w kalendarzach, robiłam zdjęcia, notatki. Masz rację, że to świetny sposób na utrwalanie ważnych momentów w życiu. Dla mnie pisanie zawsze miało w pewnym sensie działanie terapeutyczne, mogłam oczyścić umysł z nadmiaru myśli i emocji (często tych negatywnych). Poza tym te wszystkie notesy są takie śliczne, że aż przyjemnie się z nich korzysta. :D

Obserwuję i pozdrawiam :)
-
2018/07/14 13:00:51
Ayuna, Nie zawsze dla każdego człowiek moze być miły, nawet mimo największych i szczerych chęci. Niestety... :(
-
2018/07/14 13:03:38
Klaudio Masz rację. Czasem (a może nawet i często) taki pamiętnik jest lepszy niż nie jeden psycholog i psychoterapeuta. Nie tylko pozwala uporządować myśli ale również poznać lepiej samego siebie... Jednak i o tym będę pisała za jakiś czas ;)
Masz rację, ze notesy są przepiękne, tylko skąd wziąć na nie pieniądze xD

PS Miło mi, że do mnie zajrzałaś i będziesz zaglądać. Dziękuję i serdecznie witam <3
-
Gość: Martyna, 51.254.104.*
2018/07/14 13:06:51
Piszę pamiętnik od dwóch lat i nie żałuję poświęconych godzin na jego pisanie. Najfajniejsze są momenty, kiedy go sobie czytam i wybucham śmiechem, widząc jakie błędy popełniałam xD
-
Gość: Truskaweczka, *.static.ip.netia.com.pl
2018/07/14 13:31:05
Kiedyś pisałam pamiętnik, ale został przeczytany i od tamtej pory już tego nie robię.
-
2018/07/14 13:38:17
Martyno , Miło jest powspominać :)
-
2018/07/14 13:39:56
Truskaweczko Rozumiem. To potrafi zniechęcić :( Ale mimo tego jeśli człowiek czuje potrzebę warto wrócić a zeszyt schować ;)
-
2018/07/14 15:16:16
Kiedyś pisałam jakieś tam pamiętniki, same bzdurki tam były. Zniszczyłam je zamykając tym samym pewien etap w życiu. I już takich rzeczy nie piszę. Mimo Twojej argumentacji nie widzę w tym sensu.
pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)
-
2018/07/14 16:16:16
Jak nostalgicznie i pięknie zarazem... popieram całym sercem :)
-
Gość: Natalia20041989, *.adsl.inetia.pl
2018/07/14 17:11:16
Dawno nie pisałam
-
2018/07/14 18:34:03
Agnieszko ,Rozumiem i szanuję Twoją decyzję. Ja również spaliłam kilka notatników w których pisałam o jak to nazwałaś "bzdurkach". Jednak zapisywanie wspomnień, ulotnych myśli, wklejanie zdjęć z ważnymi momentami w życiu, to co innego ;) To już inna kategoria... taki prawdziwy pamiętnik ;)
-
2018/07/14 18:34:42
Anonimowa A. ,Jakoś tak mi się zebrało.... :)
-
2018/07/14 18:35:06
Natalio , Ale pisałaś? ;)
-
Gość: , 198.7.62.*
2018/07/14 18:48:21
Podoba mi sie ten wpis :)
-
2018/07/14 19:53:38
ja piszę pamiętnik, o jejku, już chyba z 14 lat regularnie, i mam pamiętniki . Wszystkie! :)
-
2018/07/14 20:08:52
Anonimie , Miło mi :)
-
2018/07/14 20:09:35
Leno ,Od 14 lat regularnie? Codziennie czy co kilka dni? Pewnie uzbierało Ci się sporo zeszytów ;)
-
2018/07/14 23:04:50
Wieki temu pisałam pamiętnik. Teraz już nie mam na to czasu...
-
2018/07/15 09:31:52
Aniu , Rozumiem... Chęci pewnie też brakuje..
Trzymajcie się :* <3
-
2018/07/15 09:37:16
Jak byłam mniejsza to miałam taki ozdobny zeszyt, w którym sobie zapisywałam ulubione książki, filmy i ogólnie notowałam jakieś fajniejsze wydarzenia :) Teraz też bardzo lubię notować, ale do prowadzenia i ozdabiania dzienników zawsze brakuje mi czasu i cierpliwości, ale nie ukrywam, że bardzo mi się one podobają :) Obecnie zapisuję sobie czasem coś na komputerze, ale w wersji elektronicznej to nie to samo :)
-
Gość: Magda, *.rev.netart.pl
2018/07/15 09:41:49
Zawsze mam przy sobie notes, gdzie zapisuje moje luźne myśli, inspiracje, pomysły, cytaty, filmy do obejrzenia... wszystko co przyjdzie mi do głowy :)
-
2018/07/15 09:51:59
Rozumiem to doskonale, ale staram się, choćby nawet robić dobrą minę do złej gry :) powiedz mi, jak się tu odpowiada na komentarze? To znaczy, żeby przed moim komentarzem był twój nick że ja odpowiadam na twój komentarz, bo nic mi się takiego nie wyświetla :(
-
2018/07/15 09:53:41
Lonna MIło wrócić do takich wspomnień :)
Również podobaja mi się ładnie ozdobione pamiętniki, notatki itp ale nie mam do tego ręki... następny post, który pojawi się za tydzień będzie między innymi właśnie o tym ;)
-
2018/07/15 09:57:07
Magdo ,Warto.... myśli są ulotne ;)
-
2018/07/15 10:02:52
Ayuna, Czasem i tak trzeba - nie ma wyjścia ;)
Niestety blox mimo próśb bloggerów całkowicie olał ten temat.... nie ma takiej opcji. Po prostu piszesz komentarze jeden pod drugim i trzeba szukać odpowiedzi. Ja często korzystam z opcji ctr+f - w pasku wpisuję nazwę niku użytkownika i po tym odnajduję wcześniejsze komentarze. Inaczej się nie da :(
-
Gość: Agnieszka Kaniuk, 91.226.102.*
2018/07/15 10:38:47
Jako nastolatka pisałam pamiętnik. Później niestety w tym zabieganym życiu zabrakło na to czasu.
-
2018/07/15 10:45:19
Agnieszko ,Może kiedyś uda Ci się do tego wrócić? Nie trzeba pisać codziennie a warto notować wspomnienia, myśli, które przewijają się przez głowę, marzenia.... ;)
-
Gość: , *.toya.net.pl
2018/07/15 11:00:18
ja od 2006 roku zaczęłam pisać bloga. Tam są moje wspomnienia:)
-
2018/07/15 11:15:47
I piszesz na nim o wszystkim? Jesteś aż tak otwarta? :)
-
2018/07/15 12:01:32
ervisha już rozumiem... myślałam że może jest taka opcja np. dla zalogowanych użytkowników. Szkoda, że nie ma odpowiedzi do komentarzy, bo bardzo ułatwiłoby to zadanie konwersacji komentujących. Może kiedyś blox w to zainwestuje, ale nie wiem bo kompletnie nie znam tej platformy i przyznam się szczerze, że twój blog jest pierwszym jaki poznałam na blox :) jak się sprawuje ta platforma? Ja kiedyś miałam bloga na bloog.pl czyli wp.pl teraz cały czas na blogger.com :)
-
2018/07/15 12:11:58
Ayuna Chciałabym.... ale ostrzegam. Jak napiszesz już komentarz, to przed kliknięciem "wyślij" najlepiej jest go skopiować i zobaczyć, czy pojawiła się informacja "komentarz został dodany i oczekuje na potwierdzenie". Czasem (a nawet dość często) blox ma awarie i wylogowuje z jego strony lub wyskakuje błąd ;/ Uciązliwe. Wątpię w to by blox coś zmienił - użytkownicy często zgłaszaja do nich awarie i problemy i nic... nadal to samo - wystarczy wejść na forum blox i poczytać. Dużo osób narzeka, miedzy innymi ze względu na formę odpowiadania komentarzy. Myślalam aby przenieść się na blogspot ale musiałabym wszystko zaczynać od nowa, bo wpisów nie da się przenieść. Poza tym przywykłam do ustawień bloxa - tego jak wygląda pisanie i publikowanie postów itp. Z tego co wiem to blogspot jest najlepszy :)
PS Jak trafiłaś na mój blog? :)
-
2018/07/15 12:12:47
Wczoraj znalazłam swój pamiętnik z czasów podstawówka/gimnazjum - przez dobrą połowę kartek przewijał się jeden chłopak. :D Chłopak bez którego nie wyobrażałam sobie życia, byłam pewna, że mój świat skończy się wraz z jego odejściem. A dziś? Dziś nawet nie wiem gdzie on jest. :P
Podsunęłaś mi pomysł na pisanie "ciążowego dziennika". :) Tak by od pierwszego dnia zapisywać wszystkie myśli i przykładowo w dniu osiemnastych urodzin podarować go dziecku. :)
-
2018/07/15 12:22:22
oironio, ,O widzisz? Teraz chłopakiem a właściwie mężczyzną Twojego życia jest Ktoś inny :) I jak miło było powspominać? :)
A to uważam za bardzo dobry pomysł. Kiedyś, kiedyś przeczytałam o tym w internecie. Jakaś Mama prowadziła taki dzienniczek w którym zapisywała każdy dzień od dnia poczęcia. W tym dzienniczku zwracała się bezpośrednio do nowo poczętego dziecka, jakby mówiła do niego... planowała ten dzienniczek podarować tej osobie w dniu 18-nastych urodzin :) Według mnie to piękna rzecz i piękna pamiątka :)
-
2018/07/15 12:29:29
Gdy chodziłam do podstawówki polonistka zasugerowała nam prowadzenie takich pamiętników - miało nas to uczyć ubierać myśli w zdania, miało pomóc w pisaniu wypracowań itd. Oczywiście wówczas każda dziewczyna takie zapiski z życia prowadziła, nawet ja. Szczerze? Na etapie tamtejszego rozwinięcia emocjonalnego (że tak się wyrażę) teraz wolałabym by nikt nie czytał tych moich zapisków. Jeden zeszyt się uchował i wciąż mówię sobie, że przy najbliższej okazji muszę go spalić, by nie dostał się nigdy w niczyje ręce;):P
Gdy urodził się mój Syn i zaczął w końcu formułować swoje pierwsze zdania, zapisywałam je dość skrupulatnie. Potem jakoś straciłam do tego zapał, a szkoda, bo im był starszy, tym jego teksty były lepsze;)
-
2018/07/15 12:36:15
Ewo , Sama ostatnio zrobiłam taki "przegląd" i wyrzuciłam zeszyt w którym w zasadzie pisałam o niczym - równie dobrze mógł nie powstać... ale są takie wspomnienia i myśli, które warto zapisać. Z notowaniem słówek Synka mogłaś stracić zapał jeśli nawijał jak nakręcony. Kto by nadążył? xD
-
2018/07/15 13:28:20
długo pisałam dziennik, to było dla mnie ważne, pozwalało mi porządkować wnętrze, myśli...o dziwo te momenty z życia, które uwieczniłam, a które wydarzyły się bardzo dawno temu, bardzo dobrze pamiętam. chyba dzienniki chronią nieco przed zapomnieniem...
-
2018/07/15 16:53:42
Doroto , Zgadzam się... to tacy strażnicy naszych wspomnień ;)
Już nie prowadzisz dziennika?
-
2018/07/15 21:10:00
Sama dalej taki prowadzę i polecam każdemu!
-
2018/07/15 21:28:58
, ervisha bardzo mi przykro, takie błędy w platformie mogą utrudniać pracę :/ mam nadzieję, że to kiedyś się poprawi. Wiesz, może załóż próbnego bloga na blogspocie. Po prostu cały czas prowadziłabyś tego a na tamtym poznałabyś jak się publikuje posty, zmienia szatę graficzną i tak dalej. O ile zechcesz, ja tylko rzucam taką propozycją :D porównując bloog, oneta (bo miałam blog na onecie przez dzień) i bloggera, blogger wygrywa. Mówią że wordpress jest najlepszy, ale ja uważam bloggera ponieważ najwięcej polskich blogów jest zarejestrowanych właśnie tam, bardzo rzadko coś się psuje, prawie nie ma komplikacji i dla mnie obsługa tej platformy jest prosta :)
Jak znalazłam twój blog? Gdy mam chwilę czasu, odwiedzam różne blogi. Komentuję i odwiedzam wszystkie blogi osób komentujących. I tak dalej i tak dalej. W ten sposób znalazłam się tutaj :)
-
2018/07/15 21:37:01
: anuszka68 , Dostrzegasz zalety ;)
-
2018/07/15 21:40:36
Ayuna ,NIe musi być Ci przykro, bo tak naprawdę to nic powaznego i aż tak istotnego, ale dziękuję :* Jakoś można sobie poradzić i przywyknąć, choć nie ukrywam, że jest to uciążliwe, ale się da. Potrzeba multum cierpliwości ;)
Kiedyś próbowałam, ale wydało mi się to zbyt skomplikowane, ale nie zwracałam aż tak szczególnej uwagi. Może kiedyś ;) Dziękuję za sugestię. Jednak wiem, że dużo osób chwali blogspot. Nie słyszałam aby mówili że wordpress jest najlepszy. Mi się wydaje, że to kwestia indywidualna ;)
To daleko zawędrowałaś . Aż ciekawi mnie z jakiego bloga :D
Miło mi i dziękuję, że postanowiłaś skomentować i jeszcze tutaj zagladasz :*
-
2018/07/15 23:14:12
Kiedyś pisałam pamiętnik. :)
-
2018/07/15 23:37:03
ładna okładka pamiętnika:)
-
2018/07/16 07:43:29
ervisha nie powiem Ci z jakiego bloga, bo po prostu nie pamiętam :) odwiedzam ich z dziesięć dziennie, a jak mam dobry dzień to i nawet pięćdziesiąt :) i wcale nie jestem uzależniona od bloga :) Spróbuj kiedyś bloggera jeszcze raz, na pewno się z nim polubisz :) Nie będziesz musiała potrzebować tyle cierpliwości :)

bardzo polubiłam twój blog! Będę tu zaglądać często, jesteś przemiłą
osobą i cudowną blogerką! :)
-
Gość: , *.toya.net.pl
2018/07/16 08:03:25
ja już bloguję/piszę pamiętnik od ponad 12 lat:)
-
Gość: Marzena, *.play-internet.pl
2018/07/16 08:45:57
Kiedyś pisałam pamiętniki. Niestety gdzieś przepadły przy przeprowadzce. A szkoda bo bym sobie z chęcią teraz je poczytała.
-
2018/07/16 09:22:06
Paulino Dawno to było? ;)
-
2018/07/16 09:22:27
czerwonafilizanka, ,Dziękuję. Również bardzo mi się podoba ;)
-
2018/07/16 09:26:25
Ayuna, * Wale tak nie pomyślałam :) Nawet nie musisz takich rzeczy pamietać :)
Może kiedyś spróbuje... jak poczuję ochotę xD

Ojej... jak mi miło. Bardzo cię cieszę i dziękuję <3 :* Mam nadzieję, że Ciebie nie zawiodę ;)Ja również polubiłam miejsce, które tworzysz :)
-
2018/07/16 09:26:41
Kathy Leonia ,Szmat czasu :)
-
2018/07/16 09:28:48
Marzena Rzeczywiście szkoda :( A nie myślałaś aby do tego wrócić? ;)
-
Gość: Ewa, *.play-internet.pl
2018/07/16 13:44:52
To prawda, Jemu buzia się nie zamyka... ;)
-
2018/07/16 14:03:20
Ewo ,Ciekawe po kim xD
-
2018/07/16 14:57:12
Na pewno nie po mnie:P ja milczek jestem z reguły;)
-
2018/07/16 17:28:07
Ewo Czyli po Tatusiu :D
-
2018/07/16 17:28:31
Ewo Nikt i nic Jej nie zastąpi :)
-
2018/07/16 17:28:45
Lotka , Bardzo :)


AWARIA!
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH WCZEŚNIEJSZYCH ZDJĘĆ Z BLOGA NIESTETY NIE DA SIĘ ODZYSKAĆ! PRZEPRASZAM :(

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z blogiem lub masz jakieś pytania pisz: szyszula@poczta.onet.pl

nazwa alternatywna
nazwa alternatywna
Vegespot.pl - Przepisy wegetariańskie
Durszlak.pl
Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów
Odszukaj.com - przepisy kulinarne
Top Blogi

Znajdź książkę
tekst alternatywny
tekst alternatywny

tekst alternatywny