Blog > Komentarze do wpisu

Kieszonkowiec logiczny: Dzika Logika i Na Logikę!

Jeśli jesteście ciekawi świata a także lubicie nietuzinkowe i oryginalne zagadki...
Z przyjemnością oglądacie teleturnieje "Postaw na Milion" oraz "Milionerzy"...
Nie boicie się wyzwań - mało tego sami takie podejmujecie...
Nie obawiacie się porażki, intensywniejszego myślenia i przegrzania neuronów w mózgu.
A przede wszystkim jeśli cenicie sobie naukę poprzez rozrywkę oraz zabawę, mam dla Was ciekawe rozwiązanie ;)
  
~ Informacje ~
Nazwa: Kieszonkowiec logiczny: Dzika Logika i Na Logikę! 
Liczba graczy: 1 gracz, jednak można grać w towarzystwie
Wiek graczy: +12
Czas gry: w zależności od zagadki
Wydawca: Kapitan Nauka/Edgar języki

 ~ Zawartość pudełka ~
54 kart z łamigłówkami umieszczonymi na awersie i odpowiedziami umieszczonymi na odwrocie

~ Wygląd ~
Zarówno Kieszonkowiec Dzika Logika jak i Na Logikę liczy 54 kart z przeróżnymi łamigłówkami umieszczonymi na awersie oraz odpowiedziami znajdującymi się na odwrocie karty.
Najczęściej na jednej karcie umieszczono jedną zagadkę, jednak zdarzają się również karty liczące dwa mniejsze zadania.
W "Dzikiej logice" znajdziemy 85 zagadek, natomiast w „Na logikę” – 69.


Kieszonkowiec logiczny na logikę

Zagadki umieszczone na kartach pochodzą z różnych dziedzin. W "Dzikiej logice" umieszczono łamigłówki wymagające matematycznych umiejętności i znajomości wzorów, zmuszające do głębszego zastanowienia się nad rozwiązaniem i przeanalizowania jego treści a także sprawdzające umiejętności abstrakcyjnego myślenia. Najwięcej jest zagadek matematycznych

Pewien gospodarz hoduje zwierzęta. Ma tylko krowy i gęsi, ale nie może doliczyć się swojej menażerii. Gdy liczy głowy, wychodzi 20 zwierzaków, gdy liczy nogi - 50. Ile w takim razie jest krów w gospodarstwie?
Kieszonkowiec logiczny: Dzika logika

W zestawie "Na logikę" znajdziemy zarówno zagadki matematyczne jak językowe oraz opisowe - wymagające analizy i rozwiązania problemu. Tych ostatnich zagadek jest tutaj najwięcej.

"Magdzie tak spodobał się nowy model rękawiczek, że kupiła sobie od razu trzy pary w kolorze pomarańczowym i dwie pary w zielonym. Wrzuciła wszystkie rękawiczki do torby. Ile musi wyciągnąć pojedynczych rękawiczek, aby wśród nich na pewno znalazła się jednokolorowa para? Rękawiczek nie wolno wywracać na lewą stronę, tzn. prawa rękawiczka pasuje tylko na prawą dłoń".
Kieszonkowiec logiczny: Na logikę!

W obydwu zestawach każda zagadka ma oznaczony poziom trudności - od jednej do trzech gwiazdek. Same karty są standardowej wielkości, do tego estetyczne i dobrej jakości. 

~ Cel gry ~
Seria kieszonkowiec to zestaw kart-zagadek, które możemy rozwiązywać na różny sposób:
♦ na punkty
♦ na czas
♦ rozwiązywać indywidualnie lub w drużynach
♦ wymyślać własne wersje gry

~ Przebieg rozgrywki ~
Tak na prawdę ciężko mówić tutaj o przebiegu jakiejkolwiek rozgrywki. Otrzymujemy zestawy kart z przeróżnymi zagadkami, które musimy rozwiązać. Możemy robić to na czas, punkty, w grupach jak i indywidualnie. Możemy ze sobą rywalizować lub nie śpiesząc się dokładnie analizując każdą kartę.
Zagadki w zależności od indywidualnej jednostki będą różne: banalne, trudniejsze, skomplikowane a także ciężkie. Z niektórymi poradzimy sobie w mgnieniu oka, a niektóre przyprawią o ból głowy.

~ Podsumowanie ~
Kilkukrotnie wspominałam, że od zawsze lubiłam przeróżne quizy, rebusy, krzyżówki a także zagadki. Kiedy Mama kupowała mi mini książeczki w których były umieszczone, rozwiązywałam je w godzinę lub kilka (w zależności od tego ile było w nich zagadek). Sprawiało mi to ogromną przyjemność i teraz również byłam bardzo zadowolona. Dlatego z zainteresowaniem i radością w sercu zabrałam się za Kieszonkowce. I mimo iż wydawać by się mogło, że mam wprawę, nie zawsze było tak łatwo jak mogłoby się wydawać.


Kieszonkowiec Dzika Logika

 Łamigłówki są sprytne, różnorodne, ciekawie zbudowane i na prawdę wymagają skupienia a także zastanowienia się nad prawidłowym rozwiązaniem. Nie podamy rozwiązania w kilka sekund - niejednokrotnie wymagały one poświęcenia im więcej czasu a i tak niekiedy kończyły się moją klęską. Jednak nie czułam się wówczas zła i zawiedziona. faktycznie podanie prawidłowego rozwiązania przynosi satysfakcje, jednak tak na prawdę wszystkie zagadki dostarczyły mi sporo frajdy i rozrywki ;)

 "Matematyczka przyłapała Stasia na wagarach. Chce dać Stasiowi nauczkę, więc mówi:
- Stasiu, powiedz jakieś zdanie. Jeśli będzie ono prawdziwe, zawiadomię twoich rodziców. Jeśli będzie fałszywe, zawiadomię dyrektorkę szkoły.
Staś wypowiedział zdanie, a nauczycielka nie zawiadomiła nikogo.
Co mógł powiedzieć Staś?"
Kieszonkowiec logiczny Dzika Logika

Na uwagę zasługuje nie tylko idea kieszonkowca oraz jego cena (w księgarniach internetowych od 12zł). Na kartach oprócz zagadek umieszczono również ciekawostki dzięki czemu quiz nie jest "suchy". W jakimś stopniu to pomaga zapamiętać odpowiedzi, ale jednocześnie czyni go jednorazowym. Jednak zawsze można wrócić do niego za jakiś czas w celu sprawdzenia siebie i swoich umiejętności.


Kieszonkowiec Na Logikę

Nie można zapomnieć o formacie. Niewielkie pudełeczko rzeczywiście mieści się w kieszeni i można zabrać je ze sobą wszędzie: do szkoły, pracy, autobusu, poczekalni do lekarza, na piknik... albo zostawić w domu i "rozkoszować się" nim w domowym zaciszu. To bardzo dobry kieszonkowiec w przystępnej cenie z którym można spędzić miło czas. Jednak zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to rozrywka dla każdego. Jednak jeśli ktoś lubi takie zabawy, to zdecydowanie polecam..

~ Kieszonkowiec po mojemu, czyli moje warianty gry ~
Chyba nie byłabym sobą, gdybym nie wymyśliła własnych wariantów rozwiązywania Kieszonkowca. Jeśli jesteście ciekawi, to zapraszam:)

1. Kto pierwszy ten lepszy
Karty tasujemy (możemy mieszać talię), następnie kolejno wykładamy po jednej na stół. Osoba, która zna odpowiedź zaklepuje kartę a następnie podaje rozwiązanie. Jeśli jest ono prawidłowe zyskuje punkt - zabiera kartę do siebie.
Osoba, która uzbiera najwięcej kart wygrywa.


Kieszonkowiec Dzika Logika

2. Kieszonkowy Milioner
Zasady opieramy na teleturnieju Milionerzy - rozgrywkę możemy wzbogacić również o koła ratunkowe a jako dodatkowy atrybut wykorzystać papierowe banknoty z gry Ekstrabiznes itp. Można grać samemu jak i w grupach na przemiennie. Gracz losuje pytanie, podaje rozwiązanie i za prawidłową odpowiedź wygrywa pieniądze lub je traci, kiedy podane rozwiązanie jest złe.


Kieszonkowiec na Logikę

3. Nie-dureń
Karty tasujemy i rozdajemy każdemu z graczy po 7, tak aby treść zagadki był na wierzchu (karty te formują stos). Pozostałe karty układamy w stosie na boku. Przyda się też klepsydra lub zegarek.
Pierwszy gracz wykłada jedną kartę ze stosu (tę z samej góry) i w ustalonym wcześniej czasie usiłuje rozwiązać zagadkę. Jeśli mu się uda, odrzuca kartę na bok i rozwiązuje kolejną zagadkę umieszczoną na karcie ze swojego stosu. I tak do czasu aż popełni błąd. Jeśli nie poda prawidłowego rozwiązania z głównego stosu dobiera tyle kart, aby w talii mieć ich 8. Kolejka przechodzi na następnego gracza - rozgrywka przebiega tak samo.
Wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich kart ze swojego stosu

Plusy:
♦ pomysł
♦ proste zasady
♦ wygodny format
♦ cena (w księgarniach internetowych od 12zł)
♦ można grać samodzielnie lub w parach
♦ kilka wersji prowadzenia rozgrywki
♦ różny poziom trudności zagadek
♦ składnia do myślenia a tym samym pozytywnie wpływa na nasz mózg
♦ oprócz zagadek na kartach umieszczono również ciekawostki
♦ rozbudowane łamigłówki logiczne

Minusy:
♦ na dłuższą metę może się znudzić

Ocena: 5,5/6
http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html 

czwartek, 08 listopada 2018, ervisha
Tagi: gry
Komentarze
Gość: Iga, *.unisonplatform.com
2018/11/08 09:00:56
Chyba jednak nie dla mnie ;)
-
Gość: pestka, 68.183.72.*
2018/11/08 09:08:41
Zbyt trudne
-
Gość: Natalia, 23.226.237.*
2018/11/08 09:20:44
Wydaje się trudna ;)
-
Gość: Ola, 198.7.62.*
2018/11/08 09:52:21
Jeszcze nie grałam w takie gry ;)
-
2018/11/08 10:06:55
Ja jestem wielką fanką Milionerów, Koła Fortuny i takich typowych programów, w których w grę chodzą pieniądze :D Sama bym się zgłosiła do jednego z nich, ale podobno przed telewizorem jest łatwiej, w studiu zjada trema. Że ja strasznie się tremuję, rezygnuję, choć to wciąż kusi :) Bardzo ciekawe karty! Chętnie bym sprawdziła się w tej grze :)
Pozdrawiam cieplutko!
-
2018/11/08 10:13:48
Nie są proste te zagadki;)
5 krów i 15 gęsi;)
zastanawiam się co mógł powiedzieć Staś, że nie było to zdanie ani prawdziwe ani fałszywe;) Jakąś niedorzeczność? Albo po prostu "dzień dobry proszę pani";) jestem bardzo ciekawa odpowiedzi;)
-
Gość: truskaweczka, *.dynamic.mm.pl
2018/11/08 10:29:29
Lubię gry z łamigówkami :)
-
Gość: Alicja, *.members.linode.com
2018/11/08 10:33:02
Zbyt skomplikowane jak dla mnie ;P
-
2018/11/08 10:39:46
Igo , Nie masz pewności? :)
-
2018/11/08 10:51:01
Pestko,Zagadki są o różnym poziomie trudności :)
-
2018/11/08 10:51:49
Natalio,Zalezy od gracza :)
-
2018/11/08 10:52:08
Olu ,Z pewnością kiedyś rozwiązywałaś łamigłówki :)
-
2018/11/08 10:53:16
Ayuna , To z pewnością. W niektórych przypadkach dochodzi również presja czasu a to nie działa korzystnie :)
-
2018/11/08 10:59:45
Ewo ,Odpowiedź "Zawiadomi pani dyrektorkę szkoły" - jeśli to prawda, to matematyczka powinna zawiadomić dyrektorkę, ale uprzedziła, że jeśli zdanie będzie prawdziwe, zawiadomi rodziców. Jeśli to fałsz, to matematyczka nie może zawiadomoć dyrektorki." ;)
-
2018/11/08 10:59:59
truskaweczko,Często w nie grasz? :)
-
2018/11/08 11:00:22
Alicjo Może jednak nie. Warto spróbować :)
-
Gość: Martyna, 51.254.104.*
2018/11/08 11:31:40
Porozwiązywałabym ;)
-
Gość: Ivie, 198.50.152.*
2018/11/08 12:03:07
Poręczna :)
-
2018/11/08 12:05:20
O dla małych odkrywców super sprawa :)
-
2018/11/08 12:17:44
Martyno ,Zachęcam :)
-
2018/11/08 12:20:10
Ivie, Mieści się w kieszeni :)
-
2018/11/08 12:20:21
Doroto , Nie tylko dla małego:)
-
Gość: Marta, *.wolomin.net
2018/11/08 12:37:56
Jest wiele tego typu gier na telefon :)
-
2018/11/08 12:55:35
To, że może się znudzić to mnie nie przeraża. Po czasie większość gier się nudzi ;)
-
2018/11/08 12:58:04
Marto ,Pewnie tak :)
-
2018/11/08 12:58:30
Aniu ,Masz rację i wraca się do nich za jakiś czas :)
-
Gość: Ania, *.ip-167-114-102.net
2018/11/08 13:00:41
Może być ciekawa :)
-
Gość: Marta, *.wolomin.net
2018/11/08 13:03:10
Co i rusz na takie cuda trafiam na Google Play :)
-
2018/11/08 13:23:21
Aniu Według mnie jest ale to zależy od osoby :)
-
2018/11/08 13:23:52
Marto , I grasz? :)
-
Gość: Marta, *.wolomin.net
2018/11/08 13:26:13
Nie ;D Szkoda mi pamięci telefonu na gry ;D
-
2018/11/08 13:29:30
Marto , Lepiej wypełniać je zdjęciami :)
-
Gość: Marta, *.wolomin.net
2018/11/08 13:33:43
Zdjęcia akurat nie muszą być przechowywane w pamięci telefonu :)
-
2018/11/08 13:35:05
Wiem o tym ale to pierwsze co przyszło mi do głowy jak pomyślałam o Tobie :)
-
Gość: Marta, *.wolomin.net
2018/11/08 13:38:34
To tym bardziej pamięć telefonu odpada :P
-
2018/11/08 13:40:16
No można jeszcze filmiki, numery telefonów, sms'y, aplikacje albo trzymać wolną :P
-
Gość: Marta, *.wolomin.net
2018/11/08 13:42:52
Filmy jeszcze więcej ważą ;P
-
2018/11/08 13:45:37
Człowiek jak przytyje też :P
-
Gość: Marta, *.wolomin.net
2018/11/08 13:48:23
Jednak nie ma to zbyt wielkiego wpływu na telefon... chyba, że się nań usiądzie ;D
-
2018/11/08 13:49:58
Zdarzyło Ci się kiedyś? :)
-
Gość: Marta, *.wolomin.net
2018/11/08 13:52:11
Staram się nie nosić telefonu w kieszeni.
-
2018/11/08 13:53:44
W kieszeni na pupie xD
-
Gość: Marta, *.wolomin.net
2018/11/08 13:57:50
W żadnej kieszeni spodni :)
-
2018/11/08 14:02:34
W torebce lub plecaku? :)
-
2018/11/08 14:05:52
Bardzo ciekawa łamigłówka :)
-
2018/11/08 14:06:57
FutkaTo dwa zestawy po kilka łamigłówek w jednym:)
-
Gość: Agnieszka Kaniuk, 91.226.102.*
2018/11/08 14:50:41
Fajnie się zapowiada.
-
2018/11/08 15:34:20
Chwilowo to za trudna gra dla moich dziewczyn.
-
2018/11/08 15:59:27
: Agnieszko Według mnie jest fajnie :)
-
2018/11/08 16:00:13
red_sonia,A dla Ciebie i Twojego męża? Możecie w nią zagrać - spróbować. To łamigłówki po które może sięgnąć każdy (no prawie - przedszkolak sobie nie poradzi) :)
-
Gość: marcepanowy kącik, *.adsl.inetia.pl
2018/11/08 16:30:02
Wysoko oceniłaś grę, więc warto ją mieć. Pozdrawiam serdecznie :)
-
Gość: , *.dynamic.mm.pl
2018/11/08 17:16:43
przyda się w podróży taka gra:)
-
Gość: , *.toya.net.pl
2018/11/08 17:50:01
jaka fajna nazwa:D
-
2018/11/08 18:33:42
Jednak wciąż mnie kusi, by się zgłosić i sprawdzić samą siebie :) bałabym się jednak, że pod presją i z nerwów zrobiłabym coś głupiego. To jednak emitowane jest w tv i może zobaczyć to wiele osób z najbliższego otoczenia, bo to co tam myślą o mnie osoby których nie znam to mało istotne ale znajomi na pewno przez długi czas by się ze mnie nabijali :) np. kiedyś była taka sytuacja, że dziewczyna przegrała w Jaka to melodia, czy się pomyliła, mniejsza, i dostała lekkiej histerii, zaczęła płakać i wyszła ze studia.
-
2018/11/08 19:07:01
marcepanowykacik , Z pewnością warto ją poznać :)
-
2018/11/08 19:07:15
Anonimie Dla przykładu :)
-
2018/11/08 19:07:43
anonimie , "Kieszonkowiec"? :)
-
2018/11/08 19:10:35
Ayuna ,Co głupiego? Tam nikt z nikogo się nie śmieje i nie drwi :) A na początek chyba dobrzy byliby Milnionerzy - tam nie ma presji czasu. Jeśli każdy myślałby tymi kategoriami to ludzie stali by w miejscu i nie rozwijali się :)
Wiem o czym mówisz - widziałam w internecie. Przykre jest to, że to wszystko wyemitowali :(
-
Gość: Iza, *.rev.poneytelecom.eu
2018/11/08 19:11:00
Fajna :)
-
2018/11/08 19:12:06
Według mnie jest fajna ;)
-
Gość: Ewa, 37.48.125.*
2018/11/08 19:54:47
Ciekawa gra na ćwiczenie logicznego myślenia
-
2018/11/08 20:29:10
Ewo ,Zgadza się :)
-
Gość: Agnieszka, *.rev.poneytelecom.eu
2018/11/08 21:27:14
Zagrałabym aby sprawdzić samą siebie :)
-
2018/11/09 08:13:08
Agnieszko Warto :)


AWARIA!
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH WCZEŚNIEJSZYCH ZDJĘĆ Z BLOGA NIESTETY NIE DA SIĘ ODZYSKAĆ! PRZEPRASZAM :(

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z blogiem lub masz jakieś pytania pisz: szyszula@poczta.onet.pl

nazwa alternatywna
nazwa alternatywna
Vegespot.pl - Przepisy wegetariańskie
Durszlak.pl
Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów
Odszukaj.com - przepisy kulinarne
Top Blogi

Znajdź książkę
tekst alternatywny
tekst alternatywny

tekst alternatywny