Blog > Komentarze do wpisu

Panika w Laboratorium, The Mind, Fox Games | Wesołych Świąt


zdjęcie 

Cześć
Dzisiaj mam dla Was post zbiorczy dwóch gier w które zagraliśmy rodzinnie. Gdyby spojrzeć na zbliżające się dni nieco inaczej, to Święta stają się dobrą okazją aby nie tylko usiąść razem, porozmawiać, pośmiać się, pośpiewać kolędy i powspominać ale również zagrać w jakąś grę - tak w odstępstwie od kolędowania z polsatem, barszczu z uszkami i pierogów. Wspólnie spędzony czas i rozrywka nie tylko są przyjemne ale również zacieśniają więzi i bawią :)

I tutaj chciałabym życzyć Wam spokojnych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych miłością, uśmiechem, ciepłem i w gronie najbliższych.
Świąt w których zapomnicie o wszystkich różnicach, nieporozumieniach i zatargach, wybaczycie urazy, spojrzycie na siebie przychylnym okiem i ze szczerym uśmiechem przełamiecie opłatkiem.
A Nowy Rok niech będzie dla Was pasmem przygód i doświadczeń, które wzmacniają i przynoszą to co dobre :)

Małe poręczne pudełeczko, stosunkowo niewiele elementów, ciekawy pomysł i oto mamy prostą grę kierowaną do młodszego gracza, ale skonstruowaną tak, że bawi również starszych i dorosłych. Oto przed państwem Panika w Laboratorium.

~ Informacje ~
Tytuł: Panika w laboratorium
Wydawca: Foxgames
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 10-30 minut
Ilość graczy: 2-10
Cena: 44,99zł

~ Zawartość pudełka ~
25 kwadratowych obrazków
4 kości
30 żetonów zwycięstwa
instrukcja

 ~ Wygląd ~
Gra jest na prawdę niewielka i spokojnie można wrzucić ją do kieszeni spodni czy kurtki. W kolorowym metalowym pudełeczku wyłożonym materiałem umieszczono wszystkie elementy gry: standardowe kości, plastikowe żetony a także karty przedstawiające: szyby wentylacyjne, trzy laboratoria badawcze, od których rozpoczynamy poszukiwania, laboratoria mutacyjne, zmieniające cechy ameby-uciekiniera.

Ameby występują w dwóch kolorach: czerwono-pomarańczowym i fioletowo-turkusowym. Mają dwa możliwe kształty: ślimaka i dzwonka a także dwa możliwe ornamenty: paski lub kropki.

Kostki - trzy kostki ustalają kształt, kolor i wzór zbiega, a czwarta to z którego laboratorium i w jakim kierunku należy zacząć poszukiwania


Największe obawy może budzić jakość wykonania kafelków, gdyż są stosunkowo cienkie.

~ Cel gry ~
Ameby uciekły z laboratorium i trzeba je odszukać!

~ Przygotowania do gry ~
Kafelki losowo układamy w okręgu na środku stołu, żetony punktacji odkładamy na bok, bierzemy w rękę kości i zaczynamy.

~ Jak grać ~
Pierwszy gracz rzuca kostkami.
 Trzy z nich oznaczają to jakiej ameby szukamy - jej kolor, kształt a także wzór (fioletowo-turkusowa/czerwona, dzwonek/ślimak, paski/kropki)
Czwarta kostka mówi z jakiego laboratorium i w którą stronę będzie uciekała.


Wszyscy gracze jednocześnie obserwują stół i starają się odnaleźć amebę najbliższej laboratorium, z którego uciekła.
Jednak nie jest to tak łatwe jak może się wydawać. Zadanie utrudniają trzy laboratoria mutacyjne, zmieniające wygląd ameby (kolor, kształt lub wzór) oraz szyby wentylacyjne, którymi się porusza.
Jeśli ameba podczas ucieczki przeszła przez cztery mutacyjne jest zbyt słaba, by przejść kolejną mutację, i znika. W takim wypadku gracze muszą wskazać ostatnie laboratorium, w którym ameba była widziana.

Dzięki kanałowi wentylacyjnemu ameba omija część drogi i wynurza się przy następnym otworze kanału wentylacyjnego.

~ Podliczanie wyników ~
Jeśli któryś z graczy zauważy właściwą amebę, dotyka palcem kartonika z jej wizerunkiem. Jeśli wskazał prawidłowo, otrzymuje jeden żeton, a jeśli się pomylił, oddaje jeden ze zdobytych żetonów, o ile taki posiada.


~ Wrażenia ~
Panika w Labolatorium to prosta w zasadach, lecz nieco trudniejsza w rozgrywce gra, która może sprawić tyle samo radości zarówno dzieciom co i dorosłym. Oczywiście wszystko zależy od tego czy i jak bardzo lubi się tego typu rozrywkę.

 Gra wymaga od graczy skupienia, zapamiętywania wyrzuconych kostek a także umiejętności logicznego myślenia. Zmiana wyglądu ameby a także szyby wentylacyjne w które wpada mieszają. Jednocześnie liczy się refleks i szybkość (przecież chodzi o punkty), chociaż pośpiech może być dla nas zgubny (możemy źle wskazać i stracić punkt).

W trakcie rozgrywki można zauważyć, że gra ćwicz:y spostrzegawczość, skupienie, pamięć, logiczne myślenie a także i koncentrację. Na początku poszukiwania mogą przebiegać wolniej jednak stopniowo tempo gry rośnie a wraz nim również emocje. To sympatyczna i lekka gra, która wcale nie jest taka prosta jak może się wydawać - tak jak wspomniałam mutacje ameby i szyby wentylacyjne potrafią namieszać :)

Zauważyliśmy, że gra nieco lepiej sprawdza się w większym gronie - dostarcza więcej emocji i pojawia się większa chęć rywalizacji. Jednak przy dwóch osobach można dobrze się bawić. 

Plusy:
♦ pomysł
♦ proste zasady
♦ niewielki rozmiar
♦ porządne wykonanie
♦ gra na logiczne myślenie
♦ gra ćwiczy spostrzegawczość
♦ dobry trening spostrzegawczości, koncentracji i zapamiętywania
♦ dość nietypowa mechanika
♦ fajnie gra się z dziećmi
♦ gra bez ograniczeń wiekowych

Minusy:
♦ mała wytrzymałość kartoników
♦ mechanika gry może niektórych zniechęcać
♦ zdecydowanie sprawdza się lepiej w większym gronie niż 2 osoby

Ocena: 5/6

zdjęcia V a także boardgamegeek

The Mind - gra nominowana do Spiel des Jahres 2018 -  nagrody przyznawanej w dziedzinie gier planszowych.
Nagroda ta została powołana pod koniec lat 70. dla uhonorowania najlepszych projektów gier oraz ich promowania na niemieckim rynku. Uważa się, że jest ona jedną z najważniejszych przyczyn wysokiej jakości niemieckich gier planszowych.


~ Informacje ~
Tytuł: The Mind
Wydawca: Foxgames
Wiek graczy: 8+
Czas gry: ok. 20 minut
Ilość graczy: 2-4

~ Zawartość pudełka ~
120 kart
instrukcja

~ Wygląd ~
W małym pudełku znajduje się czytelnie napisana instrukcja a także 120 kart: z numerami od 1 do 100, kilka kart shurikenów pozwalających każdemu odrzucić najniższą kartę z ręki a także kilka kart z lalkami (królikami?) czyli punktami życia.

~ Cel gry ~
Kooperacyjna gra karciana w której gracze muszą przebrnąć przez 10 do 12 poziomów. Aby wygrać gracze muszą ze sobą współpracować i wykładać odpowiednie karty na wspólny stos w porządku rosnącym. Cały sek w tym, że nikt nie wie co inni gracze trzymają w ręku.

~ Przebieg rozgrywki ~
W zależności od liczby graczy każdy startuje z odpowiednią liczbą kart symbolizującą punkty życia a także kartami gwiazdek, które są kartami pomocy.

W pierwszej rundzie uczestnicy gry otrzymują po jednej karcie z liczbą od 1-100. Gdy gracz jest gotowy do rozpoczęcia pierwszego poziomu wykłada dłoń na stół. Pozostali gracze w dowolnej kolejności mogą zaczynać wykładanie swoich kart na jeden wspólny stos.

UWAGA

Karty mogą być wykładane tylko w porządku rosnącym - jeśli ktoś popełni błąd traci życie. Co bardzo ważne obowiązuje całkowity zakaz porozumiewania się i pokazywania kart innym graczom (np. 12-24-45)

Gracze w dowolnym momencie mogą skorzystać z karty pomocy co sygnalizują poprzez podniesienie ręki do góry. Jeśli wszyscy się zgodzą, gracz traci kartę a wszyscy pozostali gracze odrzucają ze swojej ręki po 1 najniższej karcie.

Po rozegraniu 1 poziomu odsłaniamy kartę z poziomem 2. Teraz gracze mają w ręce już 2 karty, ponadto otrzymują bonus w postaci kolejnej gwiazdki. Rozgrywka przebiega tak samo jak przy 1 poziomie. I tak dalej i tak dalej aż gracze dojdą do 10 lub 12 poziomu nim utracą wszystkie punkty życia.

~ Koniec gry ~
Po pokonaniu ostatniego z poziomów zwyciężamy lub nie.

~ Wrażenia ~
The Mind to oryginalna gra, która polega na współpracy miedzy graczami. Tutaj nie tylko trzeba przewidzieć jakie karty posiadają inni gracze ale również przemyśleć, kartę z jakim numerem wyłożyć na stół i wyłożyć ją w odpowiednim momencie. Inaczej może się okazać, że na stole wyląduje najpierw 30 a następnie 22 a nie odwrotnie. A każda taka pomyłka kosztuje życie.

Nie przejmujcie się jeśli pierwsze rozgrywki będą kończyć się porażką. To zupełnie normalne. Po rozegraniu kilku partii i nabraniu wprawy pójdzie znacznie lepiej. Z kolei pokonanie np. poziomu 6 bez utraty życia przynosi wiele frajdy.

The Mind to gra, która nie przypadnie do gustu każdemu. Jedni będą usatysfakcjonowani rozgrywką, natomiast inni wręcz przeciwnie - znudzeni... Bo gra może trochę przypominać pasjansa ewentualnie grę w Durnia - takie wykładanie kart na stół i tyle. Jednocześnie to dla kolejnej grupy może okazać się hitem. Wszystko zależy od tego czego oczekujemy po grze i kto w nią gra. Mnie i mojej siostrze grało się przyjemnie, z kolei moja Mama dość szybko poczuła znużenie - w przeciwieństwie do mnie do gustu bardziej przypadła Jej gra Kwiatki od Rebel. Tak więc zdania są podzielone ;) 

Plusy:
♦ pomysł i oryginalność
♦ emocje przy wykładaniu kart - nie wiemy co wyłożą pozostali gracze
♦ proste zasady
♦ duża współpraca graczy
♦ pokonanie poziomu bez utraty życia przynosi satysfakcje
♦ gra wielojęzyczna

Minusy:
♦ niektórych może nudzić mechanika wykładania kart

Ocena: 4/6

zdjęcia z serwisu https://boardgamegeek.com/boardgame/244992/mindsobota, 22 grudnia 2018, ervisha
Tagi: FoxGames gry
Komentarze
Gość: Iza, *.zalmos.net
2018/12/22 10:02:02
Radosnych Świąt :)
-
Gość: Ewa, 37.48.125.*
2018/12/22 10:12:33
Zdradza się w Święta wyjąć jakąś planszówke ;)

Tobie również spokojnych Świąt z rodziną :)
-
Gość: , *.toya.net.pl
2018/12/22 10:40:25
ja nie grywam w takie gry:)
-
Gość: , 46.101.224.*
2018/12/22 10:47:14
Nie gram w takie gry
-
Gość: Natalia, 23.226.237.*
2018/12/22 11:12:48
Grałam w Panic Lab - całkiem przyjemna ;)
-
2018/12/22 11:20:52
Izo ,Dziękuję i wzajemnie :)
-
2018/12/22 11:21:24
: Ewo, "Zdradza"? "Zdarza"? ;)

Dziękuję. Tobie również :*
-
2018/12/22 11:21:44
Anonimie,Rozumiem :)
-
2018/12/22 11:22:22
Anonimie ,W jakie gry grasz? Grasz w jakieś gry planszowe/karciane? :)
-
2018/12/22 11:23:07
Natalio ,Zagrałabyś po raz drugi? ;)
-
Gość: Ola, 198.7.62.*
2018/12/22 11:58:39
Sprawiają wrażenie przyjemnych :)
-
Gość: Alicja, *.members.linode.com
2018/12/22 12:49:23
Fajne robaczki xD
-
Gość: , 91.226.102.*
2018/12/22 14:35:35
Zdrowych ,rodzinnych, spokojnych świąt, spędzonych w atmosferze wzajemnej życzliwości i miłości.
-
2018/12/22 17:25:52
Wesołych Świąt!:)
-
2018/12/22 17:51:14
Anonimie,To chyba dobrze :)
-
2018/12/22 17:51:42
Alicjo ,To nie robaczki a ameby :P
-
2018/12/22 17:52:02
Anonimie , Śliczne dziękuję i wzajemnie ;)
-
2018/12/22 17:52:17
Ewo ,Dziękuję. Tobie również :*
-
Gość: , *.nux.net
2018/12/22 17:56:13
Wesołych Świąt :)
-
Gość: Ewelina, *.ovh.net
2018/12/22 19:52:08
miła forma spędzenia wolnego czasu :)
-
2018/12/22 19:55:07
Piękne życzenia. Dziękuję. Również życzę spokojnych, zdrowych, pełnych rodzinnego ciepła świąt Bożego Narodzenia.
Gry wydają mi się ciekawe. Gdy moje wnuki będą trochę starsze z pewnością z nimi zagram. Na razie najstarszy (7 lat) najbardziej lubi grę "Prawo dżungli".
-
2018/12/22 19:55:55
Anonimie ,Dziękuję i wzajemnie :)
-
2018/12/22 19:56:19
Ewelino Jeśli taka formę czasu ktoś lubi, to jak najbardziej :)
-
2018/12/22 20:00:04
Doroto , Dziękuję za życzenia z serca :*
7 lat? To już nie taki maluch - według mnie wysoce prawdopodobne jest to, że poradziłby sobie z grą "Panika w Laboratorium" - ta granica jest umowna ;) O prawie dżungli nie słyszałam - zerknę :)
-
2018/12/22 20:04:35
Wspaniałych, rodzinnych i smacznych Świąt:)
-
2018/12/22 20:17:02
Dziękuję. Tobie również :*
-
2018/12/22 20:29:38
Ervisho, życzę ci cudownych, wesołych, ślicznych świąt, żebyś robiła tylko to, co chcesz (i z kim chcesz) i miała takie fajne pomysły jak dotąd! Uściski dla ciebie i rodzinki - Ewa
-
2018/12/22 20:43:13
Ewo ,Dziękuję. Dla Ciebie i Twojej rodziny również spokojnych, radosnych i wymarzonych Świąt... obyś w tym roku poczuła ich magię (Twoja rodzinka również) :*
-
2018/12/22 21:07:41
Pierwsza gra wydaje mi się bardzo ciekawa i pomysłowa. Co do kart, to oczywiście są ludzie, którzy je lubią. Ja wieki już nie grałam w karty i stały się one dla mnie kompletną abstrakcją :)
Kochana Ervisho! Chciałam Ci także życzyć pięknych, radosnych rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia! Niech w te Święta wypełnią Cię pokój i miłość, i niech zostaną z Tobą przez cały rok! :-))
-
2018/12/22 21:41:19
Dziękuję za cudowne życzenia :-)

Przy okazji testuję dodawanie komentarza ;-)
-
2018/12/23 07:46:21
Bardzo lubię planszówki, więc chętnie bym i w te gry pograła :)
-
2018/12/23 09:37:26
Sensibility, ,Ja w takie typowo karciane gry jak "Piotruś", "Dureń", "Wojna" również - nie pamiętam kiedy ostatnio :P
Dziekuję za piękne życzenia. Dla Ciebie i Twojej rodziny również tego co najpiękniejsze i radosnych Świąt :*
-
2018/12/23 09:37:53
Buba, ,Przyjemność po mojej stronie :)

I jak testy? :)
-
2018/12/23 09:38:58
Małgosiu ,W prawdzie nie są to planszówki ale warto zwrócić na nie uwagę - mogą przypaść do gustu :)

Radosnych Świąt ;)
-
2018/12/23 11:05:51
Radosnych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia! Dużo miłości, szczęścia i miło spędzonego czasu, czy to z rodziną w czasie grania w te gry czy to z dobrą książką, czy jak sobie wybierzesz ;).
-
Gość: Ania, *.ip-167-114-118.net
2018/12/23 11:37:33
Wspaniałych Świąt :)
-
2018/12/23 12:05:29
Ta druga gra wygląda ciekawie :)
Wesołych Świąt
-
Gość: , *.toya.net.pl
2018/12/23 12:53:45
gra nie dla mnie :) spokojnych radosnych Świąt i Tobie życzę:)
-
2018/12/23 13:24:12
"PANIKA W LABORATORIUM" - już za samą nazwę wchodzę w to! Wysłałam już link mojej Drugiej Połowie, że chcę mieć takie zmieniające się ameby podróżujące szybami wentylacyjnymi! My, labofani zdecydowanie uwielbiamy takie klimaty! Druga gra wygląda ciekawie, ale chyba jednak ameby w moim prywatnym rankingu wygrywają. Ty także uciekające ameby oceniłaś wyżej więc wierzę, że to znak! :D

To jeszcze raz - WESOŁYCH ŚWIĄT!
-
Gość: Karolajna, *.net.aduro.pl
2018/12/23 15:08:30
Kolejne ciekawe gry, w które bym zagrała. :) Życzę Ci zdrowych i spokojnych świąt! :)
-
2018/12/23 16:38:00
Podobają mi się obie gry i w każdą z nich chętnie bym pograła. :)

Tobie również życzę rodzinnych i wspaniałych świąt. :)
-
2018/12/23 16:44:53
Wesołych Świąt kochana :*
-
2018/12/23 17:01:41
rabebucher , Dziękuję. Dla Ciebie i Twojej rodziny, bliskich również :)
-
2018/12/23 17:01:56
Aniu Dziękuję. Dla Was również :)
-
2018/12/23 17:02:18
Old Memoria, ,Chciałabyś zagrać? :)
-
2018/12/23 17:02:34
Anonimie ,Którą grę masz na myśli?
Wesołych Świąt :)
-
2018/12/23 17:05:04
Marto ,Haha... Swego ciągnie do swego? xD Może coś jest na rzeczy :D Rzeczywiście ameby oceniłam wyżej, ponieważ w naszym odczuciu (grupie osób, która grała w tę grę) dostarczyła ona więcej emocji, wrażeń i ogólnie wydała się przyjemniejsza.... więcej emocji, co nie oznacza, że ktoś nie oceni inaczej :)

Dziękuję. Tobie również jeszcze raz wesołych i pogodnych Świąt :*
-
2018/12/23 17:05:39
Karolajna , W którą z nich bardziej? ;)
Dziękuję. Dla Was również :*
-
2018/12/23 17:07:17
OrionioKtóra z tych gier wzbudziła Twoje większe zainteresowanie? :)
Dziekuję. Tobie również wesołych i pogodnych Świat - pięknych :)
-
2018/12/23 17:07:53
Natalie ,Dziękuję i wzajemnie :*
-
2018/12/23 18:08:57
Druga propozycja zdecydowanie bardziej wpadła mi w oko, głównie też może i przez grafikę dobrą :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego co najlepsze!
<a href="saras-city.blogspot.com/>Saras City</a>
-
2018/12/23 20:05:24
Sara ,W takim razie warto się nią zainteresować i jeśli będzie okazja zagrać :) Lubisz gry karciane? :)

Dziekuję. Tobie również pogodnych, radosnych i rodzinnych Świąt ;)
-
Gość: marcepanowy kącik, *.adsl.inetia.pl
2018/12/23 20:14:19
Wesołych Świąt Tobie życzę
-
2018/12/23 20:32:33
Przepięknych, pełnych miłości Świąt dla Ciebie i całej rodziny :*
-
2018/12/23 20:34:41
marcepanowy kącik Dziękuję. Wzajemnie :*
-
2018/12/23 20:34:59
Iwonko ,Ślicznie dziękuję. Dla Was również :*
-
2018/12/23 21:19:45
Spróbuję zakomentarzyć bez zaznaczania czegokolwiek ;-)
-
Gość: red_sonia zksiazkanakanapie.blogspot.com , *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
2018/12/23 21:35:50
Propozycja na prezent, nie tylko świąteczny. Z okazji jutrzejszej wigilii życzę Ci udanych i spokojnych Świąt. Chyba tego spokoju brakuje nam na codzień więc niech będzie miło i rodzinnie i ciepło!
-
Gość: , *.toya.net.pl
2018/12/24 08:51:06
samych dobrych chwil na Święta życzę:)
-
2018/12/24 08:52:10
Buba, ,Dokładnie tak jak pisałam Ci w e-mailu :) Wszystko jest :)
Pogodnych i radosnych Świąt :)
-
2018/12/24 08:53:21
red_sonia zksiazkanakanapie. ,Ślicznie dziękuję. Rodzinne ciepło i miłość - to chyba jedne z najważniejszych chwil i doznań w Święta. Dziękuję :* Dla Was również dużo dobrego, spokoju, tego ciepla i miłości :)
-
2018/12/24 08:53:59
Anonimie ,Dziękuję. Tobie również i na prawdę szczęsliwych, magicznych Świąt ;)
-
2018/12/24 17:44:29
Wesołych Świąt Kochana!

-
2018/12/24 20:17:03
Tych akurat gier nie znam, bo to kategoria wiekowa jeszcze poza zasięgiem mojego juniora. Ale zaczynam zgłębiać świat planszówek i to zdecydowanie nasza ulubiona rozrywka rodzinna.
-
2018/12/24 21:57:50
Tobie również życzę wesołych świąt!
Kiedyś uwielbiałam gry rodzinne, ale nie wszyscy byli chętni na wspólną zabawę.
Zdecydowanie chętniej zagrałabym w ,,The Mind". :D
-
2018/12/25 07:56:17
panika w laboratorium wygląda super. Szkoda, że dopiero teraz tutaj zajrzałam
-
2018/12/25 10:37:27
: czerwonafilizanka ,Dziękuję. Tobie również :*
-
2018/12/25 10:39:02
Królowa Karo, , Te gry to nowość na półkach (przynajmniej w polskiej wersji językowej) a to również może sprawić, że ktoś o nich nie słyszał ;) Któreś z gier planoszych dla juniorów już wpadły Ci w oko? ;)
-
2018/12/25 10:40:08
: Rebel,Dziękuję :)
Znam to uczucie... Czasem człowiek chce zagrać a nie ma z kim. Gra w pojedynkę to nie to samo. A w Waszej rodzinie lubicie czasem w taki lub inny sposób spędzić wspólnie czas? ;)
-
2018/12/25 10:40:27
malalilija,Zapraszam częściej :)
-
Gość: Mama z różową torebką, *.limes.com.pl
2018/12/25 21:44:31
Panika mi się podoba, ale ta druga może być irytująca z wykładaniem kart :P
-
Gość: marcepanowy kącik, *.adsl.inetia.pl
2018/12/26 16:02:12
Żałuję, że mam tak mało czasu na podstawowe czynności, a co dopiero na granie. Chętnie zapoznała bym się i chętnie oderwała trochę od rzeczywistości, zasiadając z bliskimi do planszówki. Życzę Tobie zdrowych i radosnych Świąt.
-
2018/12/26 16:02:58
Mama z różową torebką ,Trochę jak w grę w wojnę lub durnia :P
-
2018/12/26 16:19:32
marcepanowykacik ,Z całego serca zyczę Ci abyś w zbliżające się dni znalazła chwilę dla siebie, swojej rodziny i bliskich aby razem z nimi spędzić miło czas... i aby przyszły rok nie był aż tak pracowity - by znalazło się w nim więcej chwil wytchnienia na odpoczynek, drobne przyjemności, bliskich... :*
-
2018/12/28 09:13:02
Uwielbiam gry. Na święta kupiliśmy "Przyjaciele". W planach jeszcze "Milionerzy".
-
2018/12/28 13:41:58
Anonimie ,Z pewnością będą zainteresowani :)
-
2018/12/28 13:43:41
Malwino , Gra Przyjaciele? Nie słyszałam. Jakie wydawnictwo? :)
-
2018/12/29 16:22:19
Oj dla mojej rodziny to zawsze czas, w którym przede wszystkim razem siadamy i gramy (w moim domu każdy to agresywny fan planszówkowy :p). W The Mind myślę, że chętnie byśmy zagrali :D
I Tobie też kochana szczęśliwego nowego roku i dużo pomyślności, wegetariańskich pyszności i mądrych pięknych książek <3 I mam nadzieję, że święta minęły Tobie i Twojej rodzinie w magicznej atmosferze :*
-
2018/12/29 17:54:48
pinkyy , Chętnie do Was bym się przysiadła. W jakie gry gracie? I proszę przypomnij mi (jeśli nie pytałam), które z gier są Waszymi ulubionymi? :)
Dziękuję. Święta to cudowny i niezapomniany czas, których magię człowiek nosi w sercu i to od niego zalezy, czy ją poczuje, czy też nie. A Nowy Rok zawsze niesie z sobą wielką niewiadomą.... zobaczymy co przyniesie. Oby było co w nim wspominać. Prawda? :) Tobie również cudownego Nowego Roku i cudownych wspomnień, doświadczeń, wrażeń :*


AWARIA!
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH WCZEŚNIEJSZYCH ZDJĘĆ Z BLOGA NIESTETY NIE DA SIĘ ODZYSKAĆ! PRZEPRASZAM :(

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z blogiem lub masz jakieś pytania pisz: szyszula@poczta.onet.pl

nazwa alternatywna
nazwa alternatywna
Vegespot.pl - Przepisy wegetariańskie
Durszlak.pl
Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów
Odszukaj.com - przepisy kulinarne
Top Blogi

Znajdź książkę
tekst alternatywny
tekst alternatywny

tekst alternatywny