Blog > Komentarze do wpisu

Moje TOP 5 - Masła/pasty orzechowe i komiksy (Osobisty - ogólny ranking)


pinterest
Pomysł na ten wpis zrodził się w mojej głowie jakiś czas temu. Pomyślałam "Dlaczego nie?". Może być ciekawie. Usiadłam, przemyślałam i napisałam. I w ten oto sposób powstała TOP 5-tka - najlepszych maseł orzechowych, których spróbowałam do tej pory a także komiksów, które przeczytałam do tej pory (wydanych na przestrzeni lat)
Dlaczego tylko 5?
Postawiłam sobie takie ograniczenie, bo w innym wypadku lista byłaby znacznie dłuższa :)

NAJLEPSZE MASŁA ORZECHOWE, KTÓRE DO TEJ PORY JADŁAM - MOJE TOP 5 (kolejność przypadkowa)

Orzechownia Miazga z Orzecha Laskowego

 W swoim życiu zjadłam tylko dwa kremy z orzechów leszczyny: marki Fodds by Ann a także Orzechownia i przyznam, że Orzechownia zmiażdżyła konkurencję. Pasta od Anny Lewandowskiej to średniak, natomiast w tej drugiej poczułam przyjemną nutę nugatu. Więcej o tych kremach pisałam w recenzjach RECENZJA

TerraSana mix 4 orzechy

 Świetnie skomponowany krem z czterech orzechów: ziemnych (55%) a także laskowych, nerkowca i migdałów.  RECENZJA

Naturalne Masło Fistaszkowe Orzechownia a także masło z orzechów laskowych

 Jedna z najlepszych (jeśli nie najlepsze) past orzechowych z fistaszków. Naturalna w smaku, bez cukru, soli a także niepożądanych nut oleju i zjełczałego tłuszczu. Smakuje jak domowa. RECENZJA.

TerraSana pasta z pestek słonecznika

 Spróbowałam i pokochałam. Według mnie w smaku trochę przypomina niesłodkie tahini. Idealna na słodko i wytrawnie.  RECENZJA

Manna kokosowa BASIA BASIA

 Bardzo smaczny, lekko słodkawy a dla niektórych może i nieco mdły krem/pasta z miąższu z kokosa. Za kokosem samym w sobie nie przepadam, jednak ten krem zdobył moje serducho (mimo iż jadłam go bardzo dawno) i chciałabym do niego wrócić. UWAGA! Taką mannę/mus przed spożyciem należy podgrzać i dokładnie wymieszać - na wierzchu gromadzi się olej kokosowy, który w smaku jest "mydlany". Dopiero po dokładnym wymieszaniu i zastygnięciu otrzymacie właściwy smak musu ;)  RECENZJA


depositphotos
Czas na drugą część wpisu, czyli komiksy. Jak już wielokrotnie wspominałam nigdy nie przepadałam za tego typu literaturą. Czytałam, kiedy poprosiła mnie o to moja siostra - tak dla towarzystwa, chociaż nie ukrywam, że wcielanie się w przeróżne role i podstawianie im głosów sprawiało mi przyjemność. Dopiero stosunkowo niedawno zaczęłam zwracać na nie większą uwagę - poznawać je i zagłębiać w ich treść. Wiadomo - trafiałam na lepsze i słabsze pozycje ale większość z nich utwierdzała mnie w przekonaniu, że komiksy również są mądre i mają ważne treści do przekonania. To nie jest bezwartościowa lektura. Mimo iż preferuje powieści pisane, nadal będę zwracać uwagę na komiksy.

SĄ TO KOMIKSY, KTÓRE PRZECZYTAŁAM DO TEJ PORY A NIE KTÓRE ZOSTAŁY WYDANE W 2018 ROKU

TOP 5 + 1 czyli komiksy, które zapadły mi w pamięci.
 Kolejność jest przypadkowa
UWAGA
NA LIŚCIE ZNALAZŁY SIĘ TYLKO KOMIKSY. NIE MYLIĆ Z PICTUREBOOK - TYM POŚWIĘCIŁAM OSOBNY WPIS.


Bartnik Ignat i skarb puszczy, Tomasz Samolik | Wydawnictwo Centralka

  Do tego komiksu nie będzie odnośnika. Niestety post z recenzją zniknął z bloga i nie wiem jak do tego doszło. Nie jest to komiks z tych wszystkim dobrze znanych. Faktycznie mamy tutaj kadry, chmurki, krótkie dialogi i rysunki ale nabierają one większego znaczenia.


  Autorowi udało się dokonać tego, czego wielu pisarzy nie potrafi. Połączyć ciekawą i wciągającą opowieść z faktami i ciekawostkami historycznymi oraz przyrodniczymi. To nie tylko historia Polski znana wszystkim z podręczników i encyklopedii szkolnych, ale również ta miejscowa - lokalna najczęściej przekazywana z ust do ust. Taka, która powoli jest zapominana i zupełnie nieznana (np. ciekawostki o dawnych zawodach na ziemiach Polski, tym czym zajmuje się bartnik, jak wytapiano cegły bądź też rozbiorach Polski). Nie ma tutaj widocznego, drętwego i surowego dydaktyzmu. Samojlik przekazuje wszystkie te fakty w tak lekki sposób, że czytelnik odczuwa prawdziwą radość z "obcowaniem" z tym komiksem. Tym samym doskonale wpisuje się w słowa "nauka przez zabawę"

  To przede wszystkim opowieść obrazkowa dostarczająca rozrywki a poprzez zabawę - przy okazji - ucząca i zwracająca uwagę na piękno przyrody i istotę jej ochrony.

Obiecanki, Agnieszka Świętek | Kultura Gniewu


  Komiks, który na przykładzie rodziny szopów porusza trudny i bolesny ale zarazem aktualny temat rozwodu w rodzinie. Mądry, poruszający i wzruszający. Ważne są tutaj nie tylko słowa i poszczególne kadry ale również barwy - większość to odcienie szarości, jednak miejscami (pewne sytuacje) pojawia się żółty i jego odcienie. Nadzieja... 
RECENZJA

"Hotel Dziwny. Przez zimę do wiosny", "Hotel Dziwny. Śpiew Skrzekowyjca" | Kultura Gniewu

Albumy dedykowane do młodszego odbiorcy - nieskomplikowane i bez udziwnień. Jest prostota, zabawa, baśniowość, klimat ale również morał i nauka, jednak bez usilnego dedykowania. Trochę z życia, trochę z Muminków, trochę z baśni. A swoisty klimat, który czuć tylko i wyłącznie w trakcie przeglądania komiksu może udzielić się również dorosłym. Taka sentymentalna podróż do dzieciństwa a także możliwość oderwania się od szarej codzienności.. oczywiście jeśli mają w sobie jeszcze coś z dziecka

  Mnie udzielił się klimat tych opowieści. Moja Bratanica również była zadowolona, dlatego komiks znalazł się na liście.
  RECENZJA

Łauma, Karol Kalinowski, Łauma | Kultura Gniewu

 Ludowy folklor, słowiańskie wierzenia, legendy, lokalne podania i baśnie ale również i naturalizm. Autor zabiera czytelnika w podróż do świata głęboko zakorzenionego w folklorze północno-wschodniego terytorium Polski. Snując swoistą opowieść przedstawia nam historię jednego z najbardziej wojowniczych i najpotężniejszych ludów bałtyjskich - Jaćwingów, jednocześnie poruszając ludzie dylematy

Od wczesnych lat dzieciństwa interesują mnie mitologia, podania, legendy, baśnie. Stąd też taki wybór. 
RECENZJA

Lżejsza od swojego cienia, Katie Green | Timof i Cisi wspólnicy

Powieść graficzna będąca swego rodzaju spowiedzą z życia a także rozliczeniem się z przeszłością. O braku akceptacji własnego ciała, zmianach jakie w nim zachodzą, smutku, wyniszczeniu, wewnętrznych demonach.... Mocna i zapadająca w pamięci. 
RECENZJA

I teraz bonus. Seria komiksów o których pamiętam i którą postanowiłam na tej liście umieścić a mianowicie "Bajka na końcu świata 1, 2 oraz 3" Marcina Podolca od Kultury Gniewu


  To seria postapokaliptycznych komiksów kierowana do dzieci i młodzieży ale napisana w taki sposób, że mogą sięgnąć po nie również dorośli. W komiksie ciekawy wydał mi się sam pomysł na fabułę oraz to w jaki sposób została poprowadzona. Wiadomo - jak w przypadku każdej serii poszczególne tomy mają różny poziom, ale w moim odczuciu go trzymają.
 Spodobał mi się w nich miedzy fakt iż bohaterowie nie są idealni, zarówno z wyglądu jak i charakteru. Nie zostali wystylizowani na modeli i laleczki barbie (w przypadku psiego bohatera trudno o tym mówić) a są po prostu zwyczajni. Tacy jak ja, Ty, każdy z nas. Mają swoje zalety ale również wady i to sprawia, że zaczynamy ich lubić.

  Całość może wydać się błaha i może brakuje większej dramaturgii, ale nie można powiedzieć, że jest denna. Już sam pomysł zasługuje na uznanie. Wizualnie również jest bardzo dobrze. Ilustracje dopowiadają to czego nie wypowiedziały słowa a mnogość detali i symboli w tym tych ukrytych nie tylko pobudza wyobraźnię ale również daje szerokie pole do interpretacji.
  Z kolei treść opowiada o prawdziwej przyjaźni, pokonywaniu własnych słabości, walce z przeciwnościami losu, sile walki i dążeniu do celu.
Przestrzega przed ludzką głupotą, bezmyślnością w postępowaniu i konsekwencjami jakie ze sobą one niosą i uczy szacunku dla naszej planety i przyrody - świata roślin i zwierząt. Doceniania tego co mamy i jakie piękno nas otacza.   RECENZJAźródło
Na tym kończę moje zestawienie. Jak już pewnie zauważyliście ranking kremów orzechowych zdominowała marka Terra Sana a wraz z nią Orzechownia. chociaż jeśli chodzi o masła fistaszkowe to z całego serca polecam Orzechownię.

Z kolei komiksy to Kultura Gniewu - to od albumów tego wydawnictwa a dokładnie jednego z picturebooków rozpoczęła się moja przygoda z książkami z tej kategorii. Sentyment jest a także ciekawość odnośnie nowych tytułów. Zobaczymy co przyniosą kolejne miesiące :)

Na dzisiaj to by było na tyle. Jak podoba się Wam taki rodzaj wpisów? Chcielibyście aby pojawiły się kolejne? ;)

piątek, 11 stycznia 2019, ervisha
Komentarze
Gość: Iza, *.rev.poneytelecom.eu
2019/01/11 09:32:57
Ciekawe zestawienie :)
-
2019/01/11 10:03:32
Świetne zestawienia, super pomysł z topką :) Ja czasem też tak robię, głównie jeżeli chodzi o filmy :) Chyba każdy lubi tworzyć takie wpisy jak i czytać, bez względu na to czego dotyczą. Warto poznać takich "ulubieńców" dla mnie rekomendacje innych blogerów to nie rzadko kluczowa decyzja np. podczas zakupów :)
Pozdrawiam ciepło :*
-
Gość: Ewa, 37.48.125.*
2019/01/11 10:17:12
Interesujące zestawienie. Na jakiej zasadzie wyłoniłaś swoje typy?
-
2019/01/11 10:17:28
Izo ,Dziękuję. Ciesze się, że wpis Ci się podoba ;)
-
2019/01/11 10:19:34
Ayuna , Nie wiem czy każdy. Przyznam, że ten wpis powstawał bardzo długo - ja jednak chyba nie lubię wyróżniać, oceniać, stawiać punkty bo jest mi ciężko (nawet jeśli chodzi o gry i produkty spożywcze). Niemniej będzie mi miło jeśli ktoś przeczyta ten wpis z przyjemnością i zainteresowaniem :) A Ty będziesz robiła swoje TOP-ki? :)
-
2019/01/11 10:22:51
Ewo , Pomyślałam, że stworzę taki wpis i podzieliłam go na kategorie. Potem w zależności od tego czego ona dotyczyła pewne pozycje od razu przychodziły mi na myśl - czyli o nich pamiętałam mimo iż nie myślałam na co dzień. I rzeczywiście one na dłużej zapadły mi w pamięci :)
-
Gość: Agnieszka, *.rev.poneytelecom.eu
2019/01/11 11:02:30
Interesujące polecajki ;)
-
2019/01/11 11:10:12
Z masel znam tylko terrasana z 4 orzechow, jest pyszny! Ale kusi mnie ten kokosowy, ma fajną nazwe - manna :D a komiksow niestety nie znam. Wychowalam sie na kaczorze donaldzie :D
-
2019/01/11 11:17:19
Agnieszko Coś w szczególności wpadło Ci w oko? :)
-
2019/01/11 11:20:07
Cukrowa Drwalowa ,TerraSana ma przepyszne pasty - nawet ta z nerkowców okazała się dla mnie smaczna mimo iż nie lubię tych orzechów (masło z nerkowców od Primaviki również nie przypadło mi do gustu) ;)
Komiksy, które podałam to późniejsze czasy niż Kaczor Donald :D Ogólnie ja zdecydowanie wolę tradycyjne powieści i te czytam na co dzień, jednak te komiksy były dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Obecnie mozna znaleźć takie, które niosą ze sobą nie tylko rozrywkę ale również naukę, jakieś przesłanie :)
-
2019/01/11 11:30:33
Moje serce na pewno skradłaby manna kokosowa. A pani Lewandowskiej nie trawię, więc a) nie kupiłabym niczego pod jej 'szyldem', b) na pewno nie brałabym tego pod uwagę w rankingach na najlepszy produkt. Tak nawet dla zasady xD Dobrze, że coś z nim wygrywa :)
-
Gość: , 198.50.152.*
2019/01/11 12:51:10
Nie znam tych komiksów a mannę chętnie spróbuję ;)
-
2019/01/11 12:56:32
Iwono , Wiem, że w niektórych Lidlach można dostać mus kokosowy - to tak jak manna. U mnie nie ma - nie mogę ocenić ale po opiniach wiem, że jest smaczny. Może kiedyś spróbujesz? :)
Odnośnie produktów pod szyldem Anny Lewandowskiej i Ewy Chodakowskiej to pod uwagę brałam smak a nie markę, czy nazwisko. A ten w ogóle nie utkwił mi w pamięci. Według mnie to tylko nazwisko na danym produkcie - nic więcej ale niektórym smakują i chwalą :)
-
2019/01/11 12:57:15
Anonimie ,Według mnie warto spróbować ;)
-
2019/01/11 13:04:52
Fajne są takie rankingi ;). Jeszcze nie jadłam masła orzechowego, które by mi posmakowało, więc chętnie wypróbuję któreś z Twojego rankingu... Najbardziej kusi mnie pierwsze i ostatnie ;).
Z kolei jeśli chodzi o komiksy, to nie jestem fanką tego typu publikacji, więc się nie zainteresuję ;).
Pozdrawiam
-
2019/01/11 13:12:29
rabebucher ,A jakie masła orzechowe jadłaś? Z jakich firm? Miały w składzie cukier? W ciemno możesz brać te od Terra Sana, tylko uważaj na z nerkowców - te jest maślane i nieco mdłe co nie każdemu będzie pasować. Z kolei migdałowe takie słodkawe. A jak będziesz próbować musu kokosowego to UWAGA wymieszaj całość!! Z wierzchu takiego masła zbiera się olej kokosowy a ten jest mydlany - trzeba produkt podgrzać i wymieszać dokładnie. Pamiętaj o tym bo możesz się zrazić nie poznając smaku takiego musu :)
Masz Lidla? Podobno tam na dziale eko jest mus kokosowy a jesli nie to BASIA BASIA jak najbardziej <3
-
Gość: Agnieszka Kaniuk, 91.226.102.*
2019/01/11 13:19:27
Komiksów nie czytam, ale masło orzechowe uwielbiam.
-
2019/01/11 13:52:48
żadnego nie jadłam z tej listy, ale na pewno jakieś wypróbuję:)
-
2019/01/11 14:02:47
Ervisha, przydałoby się zdradzić, gdzie się kupuje takie pyszności. Czy lokalnie, czy globalnie? :-))
-
2019/01/11 14:04:36
Zdradź, gdzie się kupuje takie pyszności. Lokalnie, czy globalnie? :-))
-
Gość: red_sonia, *.pl
2019/01/11 15:13:23
Koniec roku sprzyja podsumowaniom. Nie kojarzę tej manny kokosowej Basia Basia ale w czasach mojego dzieciństwa było masło orzechowe, takie w kostce, nie w słoiczku i pamiętam, że właśnie na nim była taka wiewiórka. Ten smak jest niezapomniany. Ciekawe czy ta firma ma coś z tamtą wspólnego.
-
Gość: Mama z różową torebką, *.limes.com.pl
2019/01/11 16:24:01
Cudowny pomysł na wpis :D A ja muszę w końcu poszerzyć swoją wiedzę w temacie masła orzechowego :P
-
Gość: , *.toya.net.pl
2019/01/11 16:27:10
kurcze chyba nie jadłam masła orzechowego kilka miesięcy;p
-
2019/01/11 17:09:29
Agnieszko ,Ja sporadycznie, jeśli pojawi się coś ciekawego ale masło orzechowe również uwielbiam :) Jakie jest Twoim ulubionym? :)
-
2019/01/11 17:09:42
Leno ,Zachęcam :)
-
2019/01/11 17:10:35
e.urlik Można lokalnie w małych ekosklepach a niekiedy marketach typu Kaufland ale najłatwiej przez internet ;)
-
2019/01/11 17:13:48
red_sonia, Manna BASIA BASIA pojawiła się na rynku stosunkowo nie dawno (może 3 lata) wcześniej jej nie było. Ja z dzieciństwa pamietam tylko Nutellę i kremy czekoladowo-orzechowe - żadnego z nich nie jadłam bo nikt nie kupował takich produktów i nie żałuję. Wiedziałam, ze mocno słodkie i to mi wystarczyło ;) Pasta/masło orzechowe a taki krem to zupełnie co innego - inny skład, smak, aromat. Masło orzechowe w kostce? Pewnie myśli o jakimś kremie kanapkowym. Szukałam w google i nie znalazłam :P
-
2019/01/11 17:14:09
Mama z różową torebką, , Teraz to nie masło a pasta :P
-
2019/01/11 17:14:34
Anonimie, I nie masz ochoty? ;P
-
2019/01/11 17:25:54
Ostatnimi czasy zupełnie wypadłam z obiegu, jeśli chodzi o masełka orzechowe. Coś tam mam, ale jadam coraz rzadziej. Na święta dostałam pod choinkę jakieś.
Firma Basia Basia mnie kusi od dawna i nie ukrywam, że też po części ze względu na design ;)
Pozdrawiam!
-
2019/01/11 17:50:50
Megly, ,Nie masz ochoty na takie masła? :) Te od Basia Basia na prawdę są smaczne a przynajmniej te, ktore ja jadłam ;)
-
2019/01/11 18:32:45
Fajne są takie rankingi, choć tematyka (zarówno maseł, jak i komiksów) nie dla mnie.
Tworząc taki Top 5/top 10 itp od razu przychodzą nam do głowy nasze ulubione produkty/pozycje/dania/filmy/książki itp itd;)
-
2019/01/11 18:34:31
Ewa, , Z przyjemnością poznałabym taki ranking :) A komiksy - jak już wspomniałam wolę powieści, jednak i po tę formę sięgnę jeśli wzbudzi moje zainteresowanie, czymś mnie zaskoczy :)
-
Gość: Ivie, 198.50.152.*
2019/01/11 19:26:24
Fajny ranking :)
-
2019/01/11 21:39:52
Dziekuję :)
-
2019/01/11 21:55:24
Uwielbiam masło orzechowe, ale żadnego z tych wymienionych nie próbowałam. Ja bardzo lubię to od NaturAvena ;)
-
2019/01/11 21:58:23
Old Memoria, Od tego producenta jeszcze nie jadłam ;) A Ty jadłaś inne niż z fistaszkowe? ;)
-
2019/01/12 00:22:14
o proszę jaki mamy wybór past rozmaitych:)
-
2019/01/12 09:19:17
czerwonafiliżanka ,Tak na prawdę wybór jest jeszcze większy xD
-
Gość: Martyna, 51.254.104.*
2019/01/12 09:19:56
Jaki duży wybór ;)
-
2019/01/12 11:38:38
Ja nie przepadam za masłami orzechowymi :(
-
2019/01/12 12:00:26
Często przymierzam się do takich wpisów, ale koniec końców nic mi nie wychodzi :D może zrobię topkę horrorów na halloween :D
-
Gość: , *.toya.net.pl
2019/01/12 12:10:20
sobotnio:D
-
2019/01/12 14:29:24
Mnie ten rodzaj wpisu bardzo się podoba! ;)
Gdzie kupujesz masła TerraSana i Orzechowni? Możesz polecić jakiś dobry sklep..? Kręcą mnie wszystkie oprócz kokosowej i muszę przyznać, że zaczynam się interesować takimi produktami.
Jeśli chodzi o komiksy to ja osobiście też miałam długą przerwę. Jako dziecko je bardzo lubiłam, ale książki jednak bardziej. Po latach, w trakcie studiów komiksy "spojrzały na mnie" na Targach Książki i trochę im uległam, choć muszę powiedzieć, że ich ceny troche przytłaczają. Jakoś szczególnie "przemówiła" do mnie Łauma i Bajka na końcu świata (postapokaliptyczny komiks?! TO DOPIERO!).
-
2019/01/12 16:13:36
Martyno , Rynek spożywczy oferuje większy :)
-
2019/01/12 16:13:57
Patrycjo , Rozumiem - nie każdy lubi tego rodzaju pasty/kremy :)
-
2019/01/12 16:14:25
Ayuna, ,A to straaaaaaasznie daleko :P
-
2019/01/12 16:14:36
Anonimie , Miłego weekendu :)
-
2019/01/12 16:19:28
Marta, , Można szukać stacjonarnie jak i przez internet. Orzechownia najlepiej bezpośrednio u producenta (to mała firma, która dopiero wprowadza produkty na rynek) a Terra Sana np. biogo.pl chociaż ludzie chwalą urbanvegan (czy jakoś tak) i tam nawet chyba jest masło od Orzechowni ;)
Ja za komiksami nigdy nie przepadałam - czytałam z siostrą dla towarzystwa, ponieważ mnie o to prosiła (podział na role, zmiana głosów i te sprawy xD). Dopiero niedawno zobaczyłam, że to nie tylko Kaczor Donald czy klasyk Tytus, Romek i Atomek ale również historie z przesłaniem, które jednocześnie bawią i uczą :)
Jakiś z komiksów które przeczytałaś w szczególności utkwił Ci w pamieci? :)
PS Autor szykuje kolejną część przygód Bajki na końcu świata a Łauma to słowiańskość... rozumiem :D
-
2019/01/12 18:48:48
Nie jadłam żadnego z tych maseł, a z komiksów kojarzę tylko Bajkę o końcu świata z Twoich recenzji. :)
Też lubię robić sobie takie własne TOP :D To fajna zabawa.
-
2019/01/12 19:37:32
orionio ,Recenzowałam wszystkie komiksy jak i masła ale po prostu na nie nie trafiłaś xD
Ja nie wiem czy lubię - to moja pierwsza TOP-ka ;) Lubisz? Czekam na Twoją TOP-kę xD
-
Gość: Marta, *.wolomin.net
2019/01/12 21:17:59
A mojego ulubionego masełka nie ma...
-
2019/01/12 21:41:03
Ervisha - moja miłość do fantastyki jest pełna i od dziecka jestem wielką fanką Marvela. ;) Chociaż lubiłam komiksy smerfowe, pamiętam też Asterixa i Obelixa no i byłam wielką fanką krótkich komiksów z Garfielda. ;)
Co do miejsca - no właśnie poszłam na fp Orzechowni i stamtąd na ich stronę, ale ona mi się zupełnie nie wczytuje...? Nie wiem czemu. :(
Dzięki za podpowiedzi - zaczęliśmy z Drugą Połową przeglądać no i sporo rzeczy nas zaciekawiło! :D
-
Gość: , *.toya.net.pl
2019/01/13 08:39:20
z komiksów to kiedyś anime czytałam Mars:D
-
2019/01/13 09:30:38
Marto , Jakie to masło? Pewnie go nie jadłam ;)
-
2019/01/13 09:37:26
Marta , Mój brat kolekcjonował "Tytusa, Romka i Atomka" ale jeden, czy dwa komiksy o Asterixie również się przewinęły a właściwie to jego części ;P Garfield - kiedyś dostałam jakieś strzępki od cioci ale wiem o co chodzi. Swoją drogą film bardzo lubię xD Ale tak na prawdę to komiksów jako dziecko specjalnie nie czytałam. Mama opowiadała mi, że kiedy byłam oseskiem i płakałam to dawała mi przeglądać komiksy brata (bo obrazki) i ja uspokajałam się i "gegałam" po swojemu układając teksty co mówią bohaterowie xD
Hmm... Z tego co wiem to ich strona jest w budowie. Ja wchodziłam po przez facebooka - tam jest zakładka "Sklep" ale kontaktowałam się przez facebooka - napisałam wiadomość :) Oni też udzielą informacji, gdzie ich masła można kupić stacjonarnie ;)
-
2019/01/13 09:39:58
Anonimie Anime to japoński serial animowany. Chyba czytałas magnę ;)
-
Gość: Papierowa Łowczyni, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2019/01/13 11:07:21
Czytając o masłach to ślinka aż ciekła mi z ust. Wszystko to wydaje się być tak smakowite. Co do komiksów kurczę to chyba Kaczor Donald i przygody Sknerusa pamiętam z dzieciństwa. I to są jedyne komiksy jakie przeczytałam w swoim życiu :)
-
2019/01/13 12:42:58
Fajne zestawienie, szczególnie te masła orzechowe mnie zainteresowały - uwielbiam ae też chcę jeść te najzdrowsze...
pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)
-
2019/01/13 13:48:34
Kpiłam niedawno eko masełko i teraz zastanawiam się do czego zużyć...
-
2019/01/13 14:32:13
Naszymi ulubieńcami roku jest pasta kokosowa i masło z orzechów laskowych <3
-
2019/01/13 14:48:38
Nie wiem co mogłabym z topować xD
-
Gość: Karolajna, *.net.aduro.pl
2019/01/13 15:03:21
Myślę, że każda z tych past by mi smakowała, bo lubię takie rzeczy. :D Może w tym roku w końcu sięgnę po komiksy, ale to się jeszcze zobaczy jak wyjdzie. :)
-
2019/01/13 15:54:17
Papierowa Łowczyni, ,W takim razie zachęcam do spróbowania takiego masła/pasty - 100% orzeszków :)
Odnośnie komiksów to z siostrą dla towarzystwa czytałam Kaczora Donalda - prosiła mnie o to i wtedy zaczynała się zabawa w mini teatr - podział na role, zmiana głosów, a nawet ruchy sceniczne.... Przez chwile byłyśmy aktorkami. Miłe wspomnienia ;)
Po komiksy rzadko kiedy sięgam - od zawsze wolałam papierowe książki. Dopiero niedawno przekonałam się, że komiks to coś więcej niż zabawa :)
-
2019/01/13 15:55:12
Agnieszka, ,Dziękuję. Cieszę się, że ten wpis przypadł Ci do gustu :) Masz swoje ulubione masło orzechowe? :)
-
2019/01/13 15:56:50
mikimama ,Nie smakuje Ci samo w sobie? Może ciasteczka z masła orzechowego? Pralinki, sernik, do owsianek, batoników, mafe na wytrawnie... jest wiele możliwości :)
-
2019/01/13 15:58:06
Candy Pandas ,Masło z orzechów laskowych wymiata <3 Pasta kokosowa również jest bardzo smaczna - ciężko wybrac, chociaż chyba laskowe wygrywają xD Ja podałam kolejność przypadkową ale jeśli mam być szczera, to pasta z orzechów laskowych to mój numer 1 xD
-
2019/01/13 15:59:58
oironio, ,Kosmetyki, filmy, książki, desery, śniadania, najlepsze wspomnienia z miesiąca lub kilku miesięcy albo roku... xD
-
2019/01/13 16:01:50
Karolajna Masz swoje ulubione masło orzechowe? ;)Według mnie warto - obecny rynek komiksów oferuje na prawdę duży wybór i to takich pozycji, które niosą z sobą coś wiecej niż rozrywkę ;)
-
2019/01/13 16:02:06
uwielbiam masla orzechowe <3
-
2019/01/13 16:08:18
Ciekawe zestawienie :D Może kiedyś wypróbuję któryś z produktów, które polecasz :)
Pozdrawiam
-
2019/01/13 16:15:40
Zuza ,Które najbardziej? ;)
-
2019/01/13 16:16:57
Kasiu ,Dziękuję :) Jadłaś kiedyś podobny produkt? ;)
-
2019/01/13 16:39:48
Fajny pomysł na ranking, lubię takie podsumowania :) jaki dziecko bardzo dużo czytałam komiksów, teraz już wcale i jak na razie nie ciągnie mnie do nich :)
-
2019/01/13 16:44:25
Magdo Mnie nigdy nie ciągnęło do komiksów i jeśli mam być szczera to nadal wybieram i zwracam uwagę na książki papierowe, jednak w ubiegłym roku moją uwagę zwróciła ta forma literatury - z ciekawości zajrzałam i przeczytałam ;)
-
Gość: , *.members.linode.com
2019/01/13 18:57:46
Może spróbuje :)
-
2019/01/13 21:50:09
Nie lubię ani komiksów, ani masła orzechowego :D
-
2019/01/13 22:55:42
Anonimie , Czas pokaże prawda? :)
-
2019/01/13 22:57:06
KittyAilla ,Jeśli kiedyś jakiś komiks/powieść graficzna zainteresują Ciebie tematem lub w jakikolwiek inny sposób, zajrzyj - możesz zostać pozytywnie zaskoczona :) A odnośnie masła orzechowego - nie myl go ze słodkim kremem orzechowym, bo to co innego - tych również nie lubię xD
-
2019/01/14 10:24:35
Ervisha, na pewno jadłam jakieś masło orzechowe z Lidla, a innych to nie pamiętam, bo byłam częstowana przy okazji ;).
W Lidlu jest mus kokosowy? Nigdy nie widziałam tam takiego produktu, ale może dlatego, że rzadko zaglądam do działu eko ;). To w takim razie koniecznie spróbuję, mam pod nosem ten sklep...
-
2019/01/14 10:49:13
rabebucher ,Jeśli z Lidla to na pewno słodzone i nie 100% orzeszków - te 100% smakują inaczej :)
Jest a przynajmniej powinien :) dokładnie taki www.lidl.pl/pl/Oferta-spozywcza.htm?articleId=21816 :)


AWARIA!
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH WCZEŚNIEJSZYCH ZDJĘĆ Z BLOGA NIESTETY NIE DA SIĘ ODZYSKAĆ! PRZEPRASZAM :(

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z blogiem lub masz jakieś pytania pisz: szyszula@poczta.onet.pl

nazwa alternatywna
nazwa alternatywna
Vegespot.pl - Przepisy wegetariańskie
Durszlak.pl
Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów
Odszukaj.com - przepisy kulinarne
Top Blogi

Znajdź książkę
tekst alternatywny
tekst alternatywny

tekst alternatywny